Farmárske trhy ponúknu slovenské pochúťky priamo od výrobcov

Konečne aj v Piešťanoch bude možné pravidelne nakupovať od ľudí, ktorí sami vypestovali a vyrobili kvalitné domáce potraviny. Prvé tohtoročné Farmárske trhy sa uskutočnia v sobotu 8. apríla od 8.00 do 14.00 h pred obchodným domom Prior a budú sa opakovať každý mesiac.

Farmárske trhy vznikli v spolupráci s mestom Piešťany a prinášajú pestrú ponuku najrôznejších domácich produktov, ktoré predávajú priamo ich výrobcovia alebo pestovatelia.

Na aprílových Farmárskych trhoch nájdete mäsové výrobky z mangalice (klobásky, jaternice, huspeninu, oškvarky) aj kváskový chlebík z Jahodnej, ktorý vydrží štyri dni čerstvý.

Môžete ochutnať oškvarkové pagáče a iné dobroty, od pani Štrbovej alebo originál štedrák – koláč, ktorý má poschodia z maku, orechov, lekváru, tvarohu a znovu orechov. Za hriech stojí aj bábovka s lesným ovocím a ďalšie a ďalšie originálne koláčiky.

Na trhoch kúpite aj pravú „májovú“ bryndzu, skutočný ovčí syr (kravu nevidel), či žinčicu. Aj korbáče a nite chutia inak ako v hypermarektoch. K tomu domáce maslo, jogurty, vajcia, cestoviny, vínko z Modry – dokonca aj ríbezľové a jahodové.

V ponuke sú aj slané tyčinky s oškvarkami alebo cibuľkou. Pán Davídek prinesie snáď 50 druhov korenia a čajov, určite v nich nenájdete prísady ako glutamát. Ešte vám aj poradí, čo sa ako používa.

Kúpite aj moravské frgále od našich hostí z Rožňova pod Radhoštem, perníky od pána Pavloviča, med od včelára, sezónnu zeleninu, ale aj fazuľu či slovenský mak – a to už je rarita.

Nebude chýbať ani sušené ovocie, domáce sirupy a džemy a mnoho ďalších chutných potravín, ktoré majú jedno spoločné – vypestovali, či vyrobili ich ľudia, ktorí sa snažia robiť niečo slovenské a hlavne v kvalite, ktorá nie je obvyklá. Osobne sa s nimi môžete porozprávať, pochváliť či pohaniť, veď preto sú trhy trhmi.

Príďte pozrieť v sobotu 8. apríla pred obchodný dom Prior, nenájdete tam žiadnu sieť, ale zopár milých ľudí určite áno.

A keď máte niekde záhradku a v nej nejaké prebytky a potrebujete ich predať, zavolajte nám, nejako sa potlačíme.

Vaše Farmárske trhy


(Reklamný článok) Ilustr. foto/Photo credit: Anurag Arora/unsplash.com