Dom umenia premieta Spectre v deň slovenskej premiéry

Najdrahšia bondovka v dejinách zaznamenáva pozitívne ohlasy od recenzentov. V Dome umenia ju premietajú v deň jej slovenskej premiéry – 5. novembra o 16.30 a 19.00 h.

V réžii Sama Mendesa (Skyfall, Americká krása) sa vo filme Spectre po boku hlavného hrdinu v podaní Daniela Craiga predstavia oskarový Christoph Walz aj Monica Belluci. Mendes v predošlej bondovke vykreslil agenta 007 ako starnúceho hrdinu a podľa prvých informácií v tom pokračuje aj vo svojom najnovšom filme.

„Minulosť je všade, od čierneho motýlika z Goldfingera a desiatok narážok na staré diely série, cez hudbu s klasickými bondovskými motívmi, až po kompletne retro štylizovanú vlakovú scénu, v ktorej nie je problém predstaviť si Rogera Moora,“ píše v prvej slovenskej recenzii na film Spectre Miloš Krekovič z Denníka .

Fanúšikovia sa môžu aj tentoraz tešiť na poriadnu dávku napätia, nákladnú výpravu (natáčalo sa v Mexiku, Ríme aj v Alpách) aj množstvo akčných scén.

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, ktorý ho privedie na stopu neslávne známej zločineckej organizácii Spectre. Tá sa objavila už v prvom filme Diamanty sú večné, kde agenta 007 stvárnil Sean Connery.

Piešťanský Dom umenia premieta film Spectre už vo štvrtok 5. novembra o 16.30 a 19.00 h. Vstupné: 4 €

(Reklamný článok)