07.11.2016 # 14:10 # 14:10

Dom umenia pozýva na výstavu fotografií Karol Kállay: Franz Kafka a Praha

Inzercia

Kultúrna verejnosť na celom svete pozná sugestívnu, doslova magickú krásu českého hlavného mesta. Známy je aj životný príbeh geniálneho židovského spisovateľa Franza Kafku, tak intímne spojený od kolísky až po hrob s čarovným mestom na Vltave.

Výstava fotografií  pod názvom Franz Kafka a Praha má ambíciu predstaviť pražský svet Franza Kafku videný fotoobjektívom vynikajúceho slovenského umelca – fotografa Karola Kállaya.

Karol Kállay pripravil a vydal tento súbor  fotografií o Kafkovej Prahe po desaťročiach náročnej, ale pre majstra  fotokamery aj veľmi vďačnej práce, zachytávajúcej a umelecky stvárňujúcej súčasný svet v jeho nekonečnej pestrosti .

Jeho fotografické dielo sa zhmotnilo v štyroch  desiatkach kníh, v rovnakom počte veľkých samostatných výstav a v desiatkach fotoreportáží uverejnených v popredných svetových časopisoch.

Knihu o Kafkovi a Prahe pripravoval vskutku zasvätený znalec a milovník Prahy, ako aj života a diela veľkého spisovateľa.

Výstava sa prezentuje ako pravý stredoeurópsky fenomén – svet židovského literáta píšuceho po nemecky v českom veľkomeste videný očami slovenského fotografa.

Áno, taký rôznorodý a teda taký kultúrne a duchovne bohatý bol a – trúfam si povedať – aj je región uprostred Európy.

Vernisáž výstavy sa uskutoční 10. novembra o 17.00 h. Výstava potrvá do 22. januára 2017 a je otvorená: v utorok – piatok od 14.00 – 17.00 h a v sobotu – nedeľu od 14.00 do 18.00 h.

kallay-praha

(Reklamný článok)

X