Degustácia s nádychom ružových vín v hoteli Pavla

Prijmite pozvanie na degustáciu ružových vín, ktorou vás bude v reprezentačných priestoroch piešťanského hotela Pavla na nábreží Váhu sprevádzať jeden z najskúsenejších slovenských enológov.

Najlepšie ružové vína z domácej produkcie môžete ochutnať v sobotu 10. júla. Degustácia sa začína o 19.00 h a jej súčasťou budú špeciality šéfkuchára.


Aperitív
Astoria, Fashion Victim Rosé, Spumante Extra Dry
Amuse bouche
Bryndzová zmrzlina, paradajkovým džem, chlebový chips
Elesko, Petit Merle rosé (Merlot) 2020, polosuché
Roládka zo pstruha so zelenou špargľou, bataty pyré
Vladimír Hronský, Carmenet (Cabernet Franc) 2020, suché
Filet z kukuričného kuriatka, zemiakové opatance, cuketovo mrkvové stuhy na masle
Miroslav Dudo, Cabernet Sauvignon rosé 2020, polosuché
Grilovaný melón, citrónový sorbet, mäta
Elesko, Frankovka modrá rosé 2020, polosladké


Rezervácie: +421 905 147 775, hotel@hotelpavla.com, Menu 39 eur, Menu s ubytovaním 99 eur

Vladimír Hronský (1975) je uznávaný enológ, poradca, lektor odborných kurzov a autor publikácií o víne. Svoju prvú knihu Slovenské vína vydal v roku 2001. Ako člen odbornej poroty sa zúčastňuje na významných enologických a someliérskych podujatiach.

V roku 2000 spoluzakladal Asociáciu somelierov Slovenskej republiky, kde 11 rokov pôsobil ako riaditeľ vzdelávania. V súčasnosti pracuje ako poradca v oblasti produktového marketingu a výroby vína pre viaceré slovenské vinárstva a je výkonným riaditeľom spoločnosti EnoVia s.r.o.

Vďaka bohatým skúsenostiam s vínnou gastronómiou a vínoznalectvom pracuje ako executive sommelier najväčšej stredoeurópskej siete reštaurácií Medusa Group a participuje na budovaní profesionálnej vzdelávacej akadémie pre somelierov. So živým entuziazmom enológa vyrába aj vlastné vína.

V roku 2013 spolupracoval na tvorbe 22-dielneho televízneho seriálu Vínne cesty Slovenska pre RTVS.

V roku 2014 mu vyšla publikácia Sprievodca vínami Slovenska, najvýznamnejší vinársky bedeker na Slovensku, o rok neskôr vydal druhé vydanie Slovak wine guide v anglickom jazyku, ktoré je jediným svojho druhu na Slovensku.

(Reklamný článok)