Darujte úplne nový zážitok – výlet do virtuálnej reality

Aktuálny trend v hernom priemysle dorazil už aj do Piešťan. Vďaka špeciálnym okuliarom napojeným na počítač zažijete pocit, že „ste tam.“ Môžete si pozrieť ktorékoľvek miesto na Zemi, na chvíľu sa stať akčným hrdinom alebo preskúmať morské dno.

To všetko a ešte oveľa viac umožňuje virtuálna realita (VR). Nejde o zážitok ako z 3D filmu. VR totiž navodzuje dojem, že divák je uprostred diania. Môže sa obzerať, kráčať alebo meniť svoje (virtuálne) okolie.

Možnosť zažiť pocit, ktorý najlepšie vystihuje slovné spojenie „som tam“, je dnes dostupná pre každého. Nie je nutné vlastniť drahé technológie, stačí navštíviť VR herňu.

Piešťanská Polygon VR sídli na Kukučínovej č. 18 a ponúka dve hracie kóje vybavené technológiou HTC Vive, ktorá umožňuje neobmedzený pohyb vo virtuálnom priestore. Pomocou špeciálnych okuliarov a technológie snímania sa môžete ocitnúť na morskom dne, namaľovať si trojrozmerný obraz alebo vyriešiť záhadu strašidelného domu.

Nechýba profesionálna závodná sedačka, vďaka ktorej môže každý absolvovať automobilové preteky na svetoznámych okruhoch v Monze, či Nürburgringu.

K dispozícii je 40 hier rôznych žánrov vrátane prémiových titulov. Lákavá je napríklad možnosť zalietať si nad svetovými metropolami, stáť na okraji kaňonu alebo sa vznášať vo vesmíre. To všetko vďaka Google Earth VR – len jednej z množstva aplikácií, ktoré návštevníci Polygon VR radi využívajú.

Výlet do virtuálnej reality je tiež zaujímavým vianočným darčekom. Poteší fanúšikov nových technológií a vlastne každého, kto rád objavuje nové veci.

Novinky zo sveta VR môžete sledovať ja prostredníctvom facebooku Polygon VR:

(Reklamný článok)