Ďalší dobrý koncert v Elektrárni: Ľubo Šamo Project

Martinsko-žilinská jazzrocková formácia mala úspech na Bratislavských jazzových dňoch. Jej album bol nominovaný na cenu Esprit a kritici ju zaradili medzi slovenskú hudobnú špičku. Ľubo Šamo Project predstaví svoju tvorbu v Elektrárni Piešťany vo štvrtok 14. septembra o 19.30 h.

Pre skupinu výnimočných hudobníkov združených vo formácii Ľubo Šamo Project je charakteristický zvuk elektrofonických huslí lídra kapely. Svoje originálne kompozície vydali na albume s názvom Good Trip, ktorý vyšiel pod značkou Hevhetia.

Práve toto vydavateľstvo prinieslo do Elektrárni Piešťany v uplynulých týždňoch dva výnimočné koncerty (David Kollár + Arve Henriksen a Early Birds). Ľubo Šamo Project na ne nadväzuje.

„Náš repertoár tvoria výlučne vlastné skladby, v ktorých sa snúbi jazz so súčasnými trendmi populárnej hudby, rocku, či world music. Dôraz kladieme najmä na kompozíciu. Improvizácia je síce prirodzenou súčasťou nášho prejavu, no snažíme sa,aby jednotlivé sóla boli skôr súčasťou celku, nie prázdnou technickou exhibíciou. Každá skladba má svoj vlastný príbeh, ktorého časti majú vlastnú atmosféru a cez momentálnu invenciu hráča je prerozprávaný vždy inak,“ charakterizujú svoju hudbu členovia kapely Ľubo Šamo Project.

Vypočuť si ju budete môcť už vo štvrtok 14. septembra od 19.30 h v Elektrárni Piešťany. Vstupenky sú k dispozícii v Elektrárni Piešťany pred koncertom, ale aj cez ticketportal.sk.

(Reklamný článok)