Cross Race: Bežci musia prekonať blato, rebríky aj ľad

Chceli by ste si vyskúšať niečo nové, trochu sa pri tom zablatiť a ešte pri tom vyhrať aj nejaké peniaze? Máte šancu! Prvý ročník prekážkového behu určeného na otestovanie si svojej sily, vytrvalosti, rýchlosti a zručnosti sa uskutoční už 22. augusta o 10.00 h.

Cross race ako sa tento závod nazýva, niektorí poznajú aj pod menom licencovaný Sparťan race, bude zasadený do prekrásnej prírody pohoria Považský Inovec, do strediska Bezovec neďaleko Piešťan. Organizátori – Piešťanský CrossGym Piešťany a Agentúra Crea sľubujú okrem zaujímavého preteku pre dospelých s blatovými prekážkami, rebríkmi či ľadovou kaďou aj ľahký okruh pre deti.

Víťazi dostanú prize money a pre tých najmenších sú pripravené sladké prekvapenia. Samozrejmosťou je tričko pri včasnej registrácii, nutričný balíček a občerstvenie po preteku a počas neho.

mapa cross race bezovec

Po vyhlásení výsledkov sa v zábave bude pokračovať do neskorej noci a pri dobrej hudbe, pivečku a vatre môžu pretekári i diváci analyzovať výsledky. Zahrá totiž aj známa piešťanská kapela Slniečko.

Závod bude možné absolvovať v dvoch obtiažnostiach v kategóriach muži a ženy. Prvý, ľahší okruh, bude mať približne 3 km (Amater) a bude prichystaný pre tých, ktorí si netrúfnu absolvovať celý 6 km dlhý beh s prekážkami (Elite), určený pre väčších odvážlivcov.

Trať povedie popri “chiranáckych” chatkách a bude pokračovať na 600 m zjazdovku na Bezovci, kratšia sa vráti späť rovnakým spôsobom a dlhšia bude pokračovať poza Šport chatu a detský vlek.

Bežať sa bude na čas, pričom každý bežec musí absolvovať všetky prekážky na trati. Kto prekážku nezdolá, bude penalizovaný trestným kolom. Víťaz bude pretekár/ka s najlepším časom. Pre víťazov sú pripravené hodnotné ceny a aj prize money.

Viac informácii na crossrace.sk

Text: Tlačová správa