Čo s prebytočnou hlinou? Firma Rent a Machine vám postaví pumptrack

Špeciálna bicyklová dráha, ktorú si užijú deti i dospelí, môže vzniknúť aj na relatívne malom priestore – napríklad v záhrade. Je to dobrý nápad ako využiť prebytočnú hlinu zo stavby domu alebo bazéna.

Pumptrack je veľmi dobrým základom na zlepšenie pohybových zručností detí i dospelých. Ide o dráhu primárne určenú pre bicykle, ale vyžijú ju aj deti na odrážadlách. Ak je jej povrch z betónu alebo asfaltu, je možné po nej jazdiť aj na skateboarde, kolieskových korčuliach alebo na kolobežke. Najbližšie k Piešťanom sa takýto pumptrack nachádza v areáli Bikeparku Kálnica, ale nie je problém si ho postaviť napríklad aj za rodinným domom.

Firma Rent a Machine sa už dlhšie zaoberá výstavbou voľnočasových areálov. Ich projekty môžete nájsť napríklad v Malackách kde postavili pumptrack z hliny, v Stupave betónový skatepark, taktiež lokálny bikepark Ahoj je z veľkej časti podporovaný mechanizmami firmy a na svoje si prídu aj počas zimy kedy prispievajú k budovaniu snowparku v lyžiarskom stredisku Donovaly. Svoje skúsenosti využili aj minulý týždeň pri stavaní pumptracku pre najmenších na záhrade v obci neďaleko Piešťan. Vznikol z prebytočnej hliny, ktorú je možné v budúcnosti upravovať a prispôsobovať potrebám cyklistov, ktorí budú túto dráhu využívať.

 

Hlinu bolo predovšetkým potrebné premiestniť a potom pomocou malého bagru urobiť hrubé úpravy dráhy. Na tie jemnejšie už boli potrebné lopaty a hrable. Finálnu podobu celej dráhe dal hutniaci stroj, vďaka ktorému pumptracku neuškodí ani dážď. Na záver príde na rad výsadba zelene.

Profesionálni cyklisti hovoria, že pumptrack je jedným z najlepších spôsobov ako sa naučiť techniku jazdy. Pre deti je to hra, pri ktorej sa zlepšuje ich koordinácia a stabilita. Preto pumptrack poslúži ako základ aj pre iné športy. A keďže je takýchto dráh vo verejných priestoroch na Slovensku stále nedostatok, prečo si jednu nepostaviť na záhrade?

(Reklamný článok)