Bubo Bubo: Tieto hračky sú dobré pre naše dieťa

Internetové hračkárstvo Bubo Bubo podporuje malých výrobcov zo strednej Európy. Chce upozorniť na poľskú kvalitu a priniesť alternatívu k lacným výrobkom bez nápadu, ktoré zaplavili náš trh. „Ponúkame presne tie hračky, o ktorých vieme, že sú dobré pre naše dieťa,“ hovoria zakladatelia internetového obchodu Bubo Bubo Vladimíra a Rafal Moskalovci.

Foto: kamarianphotography.com

Začali ste s výrobou drevených hračiek, teraz predávate produkty iných výrobcov. Prečo?

Je to hlavne preto, že sme mali možnosť spoznať malých výrobcov hračiek zo Slovenska, Českej republiky a Poľska, ktorí robia hračky aké sme inde nevideli a nebolo možné ich u nás kúpiť. S vlastnými drevenými hračkami sme prešli veľkú časť strednej Európy, ale keď sa nám narodil syn, nezostal čas na ich výrobu. Prostredníctvom internetového obchodu chcem na Slovensku ponúkať produkty iných výrobcov, ale aj naše vlastné bubovačky.

Čo sú to bubovačky?

V súčasnosti sa šíri taký trend, aby rodičia s deťmi tvorili hračky sami, najlepšie z prírodných alebo recyklovaných materiálov a podľa vlastných predstáv. Je to fajn myšlienka, ale pri každodenných povinnostiach na to nezostáva prakticky čas, a tak chceme rodičom tento proces uľahčiť. Bubovačky sú vopred pripravené vystrihovačky – nalepovačky, také „urob si sám“, no to najťažšie –  vystrihovanie drobných častí robíme za rodičov my a tú zábavnú časť nechávame na deti.  Deti si môžu vystrihnuté prvky skladať podľa seba, vytvárajú obrázky, príbehy a hľadajú nové možnosti, o ktorých sa nám dospelým ani nesníva.

vladka2

A v čom je výhoda drevených hračiek, ktoré tvoria veľkú časť vašej ponuky?

Napríklad hryzadlo z dreva je hygienickejšie oproti plastovým výrobkom. Drevo je príjemne teplé, masíruje boľavé ďasná.

Kategória edukačných hračiek je zaujímavá pre deti zhruba od troch rokov. Máme napríklad drevené skladačky, domino na precvičenie anglických slovíčiek , aj drevené pexeso Bezpečný škôlkar  alebo zábavnú logopedickú pomôcku. Keď sme domino dali deťom, boli sme prekvapení z toho, koľko nových využití preň našli. Deti nepotrebujú návod na použitie. Obyčajná kocka môže byť pre ne čímkoľvek – panáčikom, domom aj autíčkom.

Ponúkame presne tie hračky, o ktorých vieme, že sú dobré pre naše dieťa. Nemajú priťahovať jeho pozornosť krikľavou farbou či zvukom, ale rôznorodosťou využitia. Iba vtedy majú význam – rozvíjajú jeho schopnosti a rýchlo neomrzia.

bubobubo hracky tereniak

Kde sú takéto hračky vyrobené?

Výhradne v strednej Európe. S každým výrobcom sa poznáme osobne, stretli sme sa, keď sme predávali vlastné hračky. Ich veci nás niečím zaujali – vieme z čoho a ako vznikli, neponúkame nič, čo dobre nepoznáme.

Návody si sami predkladáme. Študovala som poľštinu a dlho som tam žila. Moja skúsenosť je, že Poliaci si kupujú kvalitné poľské výrobky, veľa exportujú do Nemecka, kde dostávajú rôzne ocenenia. To iba u nás je dopyt po ich lacných veciach.

Našim cieľom je zviditeľniť práve tú kvalitu. Výhodou sú aj priaznivé ceny, pretože naše hračky nekupujeme cez rôznych sprostredkovateľov, ale priamo od samotných výrobcov.


Internetové hračkárstvo Bubo Bubo nájdete na adrese bubobubo.sk


vladka

(Reklamný článok)