Augustový program Domu umenia patrí najmä filmom

Nové sedadlá vo veľkej sále Domu umenia vyskúšajú prví diváci v posledný augustový piatok. Na programe je premiéra filmu Vincentov svet v digitálnej kvalite. O pár dní neskôr sa tam uskutoční jeden z koncertov festivalu Organové dni Piešťany.

Pondelok 24.8. o 19.00 h

Vincentov svet (Entourage)

Dlho očakávaná adaptácia oceňovaného seriálu HBO na veľkom plátne. Zažiaria v nej pôvodní herci zo seriálu, ktorí budú musieť zvládnuť nestály a často náročný svet Hollywoodu.

Réžia a scenár: Doug Ellin

Hrajú: Adrian Grenier, Jeremy Piven, Kevin Connolly, Kevin Dillon, Mark Wahlberg, Alice Eve, Haley Joel Ssment, Billy Bob Thornton, Liam Neeson a i.
Komédia USA 2015, slovenské titulky, 104 min., MP-15

Vstupné: 4 €


 

Utorok 25.8. o 16.30 h

Malý dráčik (Coconut – The Little Dragon)

Viete, kto žije na Dračom ostrove? Predsa tí najzábavnejší a najšikovnejší draci! Animovaná rozprávka nakrútená na motívy populárnej knižnej série pre deti. Dráčik Kokosík a jeho kamarát Oskar sa narodili na Dračom ostrove. Spoločne s vynaliezavou dikobrazkou Matildou musia zachrániť ostrov pred nebezpečnou sopkou, ktorá sa po rokoch odrazu prebudila.

Réžia: N.Wels, H. Weiland

Animovaná rozprávka Nemecko 2014, slovenský dabing, 80 min., MP

Vstupné: 3,5 €


 

Utorok 25.8. o 19.00 h

Mission: Impossible 5 – Národ Grázlov (Mission: Impossible 5 – Rogue Nation)

Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF, preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta (Tom Cruise) chcú hnať k zodpovednosti. Mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti, chce zaviesť trochu iný svetový poriadok. Hunt zhromaždí svojich skúseným kamarátov a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť.

Réžia: Christopher McQuarie

Akčný thriller USA 2015, anglicky so slovenskými titulkami, MP 12 rokov

Vstupné: 3,5 €


 

Štvrtok 27.8. o 19.00 h

Organové dni v Piešťanoch 2015

Urusla Gram (Švédsko) – organ

Program:  G. Frescobaldi: Toccata V, A.  Vivaldi: “La primavera” (Štyri ročné obdobia), B. Pasquini: Toccata, J. H. Roman:    Suita z Drottningsholmskej hudby, J. S. Bach:  Schmücke dich, o liebe Seele BWV180 , Fantasia G-dur  BWV 572, H. B. Orlinski: Toccata Ave Maria Kaiserin, E. Gigout: Toccata

Vstupné: 7,- €


Pondelok 31. 8. o 16.30 h

Piexels

Akčná komédia inšpirovaná krátkym animovaným filmom, ktorý v roku 2010 obletel internet a získal si milióny fanúšikov po celom svete. Pixels prináša originálny dej, v ktorom mimozemská sila využije ikonické postavičky videohier z 80-tych rokov k útoku na našu planétu.

Réžia: Chris Columbus

Sci-fi komédia USA 2015, český dabing, 94 min., MP-12

Vstupné: 3,5 €


Pondelok 31.8. o 19.00 h

Krycie meno U.N.C.L.E. (The Man from U.N.C.L.E.)

Opät sa stretávame s dvomi špičkovými agentmi organizácie U.N.C.L.E. Američan Napoleon Solo (Henry Cavill) a Rus Illya Kuryakin (Armie Hammer) bojujú proti všetkým zločincom, ktorí ohrozujú svet. Príbeh sa odohráva na vrchole studenej vojny. Agent CIA Solo a agent KGB Kuryakin bojujú proti zločineckej organizácii, ktorá si podmaňuje svet prostredníctvom šírenia jadrových zbraní a rôznych moderných technológií. Kľúčom ku nájdeniu hlavných vinníkov je dcéra nemeckého vedca. Začína súboj s časom, aby sa zabránilo celolosvetovej katastrofe.

Akčný / Dobrodružný / Komédia USA 2015, 116 min.

Vstupné: 4,- €

Zmena programu vyhradená