Alžbeta Báthory – nový slovenský muzikál uvedú v Dome umenia

Originálne a jedinečné spojenie legendárneho príbehu, podmanivého temperamentu a slovenského folklóru s fúziou autorskej hudby a world music v spracovaní Stanislava Palúcha doplnené poetickými textami Michala Rovňáka, dynamické choreografie Silvie Hudec Belákovej. Veľkolepá scénicko–výtvarná výprava Veroniky Vartíkovej, smerujúca až k fashion show.

Toto všetko v novom slovenskom muzikáli od tvorcov muzikálu Kubo, ktorý prevalcoval aj pražskú Hyberniu už vo štvrtok 26. augusta o 19.00 h v Dome umenia. 

Prečo bola Alžbeta Báthory posadnutá mladosťou? Naozaj sa kúpala v krvi mladých nevinných pannien? V muzikálovom spracovaní sa predstavia postavy, ktoré reálne jestvovali a boli úzko späté s krvavou grófkou. Muzikál Alžbeta Báthory zahŕňa veľmi silnú činohernú zložku, nevšedne hudobne spracovaný slovenský folklór ala world music.

Réžia a scénar: I. Blahút
Hudba: Stanislav Palúch
Choreografia: Silvia Belák Hudecová
Texty piesní: Michal Rovňák
Scéna a kostýmy: Veronika Vartíkova

Účinkujú: Katarína Ivanková, Adela Mojžišová, Marek Majeský, Juraj Bača, Tomáš Palonder, Eňa Podzámska, Jana Valocká, Gregor Hološka, Zdeněk Klusák, Filip Biro, Peter Trnik, Sára  Polyaková, Elena Spaskov, Martin Macko, Natália Ondrejmišková, Daniela Tomešová, Adelka Husárová, Radka Šutláková.

Vstupné: 35,- € a 38,- €  / predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia a cez www.predpredaj.sk