Ako správne vybrať detskú jedálenskú stoličku? Poradíme vám

Spoločné stravovanie je jednou z najradostnejších častí rodinného života. Chystáte sa kúpiť detskú jedálenskú stoličku pre svoju ratolesť? Pripravili sme si pre vás niekoľko postrehov, ktoré je potrebné zvážiť ešte pred samotnou kúpou vysokej stoličky. Riaďte sa našimi tipmi a zistíte, ktorá stolička bude najlepšie vyhovovať vášmu dieťaťu, vášmu domovu a rovnako aj vášmu životnému štýlu.

Má vaše dieťa už niekoľko mesiacov a chystáte sa ho začať prikrmovať? Ide o významný míľnik nielen v živote dieťa, ale aj vás ako rodiča. Okrem objavovania nových chutí a textúr predstavuje toto obdobie aj fázu sociálneho rozvoja. Bábätká milujú byť súčasťou rodiny, a rovnako milujú, keď môžu sedieť pri stole spolu so zvyškom rodiny. Keď budete jesť, budú vás sledovať a kopírovať. A to im môže uľahčiť zvládnutie nových zručností, ktoré sa potrebujú naučiť. Dôležitou súčasťou tohto obdobia sú aj detské jedálenské stoličky. Stoličky sú navrhnuté tak, aby pomáhali dieťaťu sedieť vo vzpriamenej polohe pre ľahšie kŕmenie. Obvykle majú kŕmny podnos spolu s bezpečnostnou lištou alebo dvoma, ktoré držia dieťa v bezpečí. Aby ste si boli istí, že vaše dieťa sa počas jedenia cíti pohodlne a bezpečne, je potrebné vybrať vhodnú stoličku. Na čo všetko je dobré myslieť? Prinášame vám niekoľko tipov:

– Vyhľadajte robustný postroj. Robustný a pohodlný bezpečnostný postroj zaistí to, že vaše dieťa bude v bezpečí počas celého trvania jedenia alebo počas hrania. Vy sa tak nebudete musieť obávať, že vám dieťa zo stoličky vypadne.

– Nájdite ľahko čistiteľnú vysokú stoličku, pokiaľ možno s odoberateľným podnosom. Prvé kŕmenia môžu byť chaotickou záležitosťou, preto hľadajte ľahko čistiteľné vzory a umývateľné poťahy. Nezabúdajte, že keď vaše dieťa v stoličke práve neje, môže si tam čmárať a podobne. A vy tak budete musieť stoličku čistiť aj niekoľkokrát denne. Čím viac si to uľahčíte, tým viac si budete neskôr ďakovať.

– Vyberte peknú a pohodlnú stoličku. Vaše dieťa si bude jedlo s vami vychutnávať oveľa viac, keď sa bude cítiť príjemne. Vyhľadajte vysokú stoličku s pevným operadlom a opierkou na nohy, aby mohlo udržať svoje nohy podopreté.

– Vyberte si stoličku, ktorá “rastie” s vaším dieťaťom. Dieťa rastie pomerne rýchlo, ale priskorý prechod na kľačanie na stoličke pre dospelých alebo príliš nízke sedenie pri stole mu môže priniesť nemalé zdravotné problémy. Zadovážte si výškovo nastaviteľnú vysokú stoličku, ktorá sa dokáže prispôsobiť výške vášho dieťaťa. Týmto spôsobom zabezpečíte to, že bude vždy sedieť správne.

– Nájdite vysokú stoličku, ktorá vyhovuje vášmu priestoru. Ak nemáte dostatok miesta, vyhľadajte vysokú stoličku s kompaktným záhybom. Investujte do kvalitnejšej stoličky z prvotriednych materiálov, ktorá bude vyzerať dobre vo vašej domácnosti a vydrží naozaj dlhé obdobie.

Detské jedálenské stoličky sú neodmysliteľnou súčasťou vývoja každého dieťaťa, preto ich výber nepodceňujte. Spokojní budete nielen vy, ale predovšetkým vaše deti, ktoré ich využijú počas prvých rokov kŕmenia, kým nie sú dostatočne veľké na to, aby sedeli na normálnej stoličke.

(Reklamný článok)