Ako si zariadiť spálňu tak, aby ste ste sa v nej cítili harmonicky a príjemne?

Spálňa patrí medzi tie najdôležitejšie miesta v byte či dome. Ide totiž o miesto, kde dennodenne spíme či relaxujeme počas víkendu. Práve preto by ste sa v nej mali cítiť mimoriadne príjemne a komfortne, k čomu vám môže pomôcť aj jej vkusné vybavenie.

Základným bodom každej spálne je, samozrejme, posteľ, ktorá tvorí akýsi ústredný bod celej miestnosti.

Pri výbere postele by ste sa tak okrem pohodlnosti postele mali zamerať aj na to, ako bude daná posteľ vo vašej spálni vyzerať a či zapadne k ďalšiemu nábytku.

Vyberte si kvalitné obliečky

Okrem správnej postele je k celkovému komfortnému spánku dôležité si vybrať aj správne obliečky. Tie by ste si nemali vyberať len podľa vzoru, ktorý sa vám páči, ale aj podľa materiálu, z ktorého sú vyrobené. 

Dnes sa môžete v ponuke stretnúť s rôznymi typmi obliečok, ktoré sú rozdelené podľa tvaru, dĺžky či materiálu. Tými najznámejšími sú:

– bavlnené obliečky,
– obliečky z bavlneného saténu,
– flanelové obliečky,
– ľanové obliečky,
– mikroplyšové obliečky,
– obliečky na dvojlôžko.

V praxi sa môžete taktiež stretnúť s predĺženými obliečkami, ktoré ocenia najmä ľudia vyššieho vzrastu.

Ak by sme vám mali odporučiť len jedny konkrétne obliečky, pravdepodobne by ste mali siahnuť po ľanových obliečkach, ktoré dokážu skvelo udržať teplotnú rovnováhu, vydržia vám niekoľko rokov a čím dlhšie ich používate, tým sú jemnejšie.

V každej spálni nesmie chýbať dostatočný úložný priestor 

Aj napriek tomu, že spálňa nie je miestnosťou, kde by ste mali odkladať všetky svoje veci, menšia komoda vám vždy príde vhod. Môžete si totiž do nej uložiť svoju spodnú bielizeň a ďalšie najosobnejšie veci.

Dnes sa už v ponuke e-shopov môžete stretnúť s veľkým množstvom rôznych typov komôd a váš výber v podstate závisí len od toho, či komoda, ktorú si chcete vybrať, zapadne do vašej spálne. Najčastejšie sa však môžete stretnúť s klasickými skrinkami, vysokými komodami alebo nízkymi komodami.

Klasické skrinky sa dnes už príliš nevyužívajú. Ak teda chcete kráčať s dobou, odporúčame vám modernú nízku komodu vyrobenú z kvalitného dreva. Pri týchto typoch sú dnes populárne najmä drevené komody v kombinácii so sivou farbou či menším kovovým prvkom.

Kvalitné zrkadlo do každej spálne 

Posledným doplnkom nábytku, ktorý by nemal chýbať v každej spálni, je zrkadlo, ktoré spĺňa nielen estetickú funkciu, ale dokážete vďaka nemu aj skvelo presvetliť celú miestnosť.

Je pritom jedno, či si vyberiete malé kozmetické zrkadlo na svoj nočný stolík, alebo siahnete po veľkom nástennom zrkadle.

Stavte na okrúhle zrkadlo

Ak by sme vám však mali odporučiť jeden typ zrkadla, ktorý sa dnes teší veľkej obľube a v spálňach vyzerá skutočne mimoriadne vkusne, tak je to okrúhle zrkadlo, ktoré môže mať podobu malého kozmetického zrkadla na nočnom stolíku, alebo veľkého nástenného zrkadla s úložným priestorom.

Tento typ zrkadiel sa stal populárnym hneď z niekoľkých dôvodov. Okrúhle zrkadlo sa vám bude hodiť prakticky všade, nezaberá veľa miesta a dnes sa vyrába s rôznymi dekoráciami naviac, ktoré môžu ešte viac skrášliť dizajn vašej spálne.

V prípade okrúhlych zrkadiel sa častokrát môžete stretnúť s dizajnom slnka, no populárne sú aj drevené nástenné okrúhle zrkadlá, ktoré perfektne zapadnú do minimalistického dizajnu.

Spravte si z vašej spálne oázu pokoja 

To, ako by mala vyzerať vaša spálňa, záleží len na vás, no je mimoriadne dôležité, aby ste sa v nej cítili príjemne a dokázali v nej skvelo zrelaxovať.

Vďaka tipom, ktoré ste v tomto článku dostali, by však malo byť pre vás vytvorenie tejto oázy pokoja o čosi jednoduchšie.

(Reklamný článok) Zdroj obrázka: New Africa / Shutterstock.com