Adventný koncert vychádzajúcou opernou hviezdou Slávkou Zámečníkovou

Po nedeľnej premiére v bratislavskej Redute, ktorá je pri tejto príležitosti vypredaná, budú mať možnosť zažiť Adventný koncert v podaní popredných umelcov aj návštevníci piešťanského Domu umenia. Výnimočné podujatie sa uskutoční 4. decembra a začína o 19.00 h.

Po piatich úspešných ročníkoch vianočných koncertov v bratislavskej Redute a piešťanskom Dome umenia sa organizátori dohodli zmeniť názov na adventný koncert, nakoľko sa koncerty konajú na začiatku adventného obdobia.

Sprievodnými telesami vianočných koncertov boli Slovenská filharmónia a Slovenský komorný orchester, čo s uvedenými poprednými slovenskými opernými spevákmi svedčí o ambícii organizátorov prinášať hudobné umenie na najvyššej úrovni.

Tohto roku pozvanie na adventný koncert prijala vychádzajúca sopranistická hviezda Slávka Zámečníková, ktorá bude hlavným hosťom. Sprevádzať ju bude Spevácky zbor Lúčnica, ktorý vystúpi aj v sólových číslach a Slovenský komorný orchester. Odznejú skladby od Benjamina Brittena, Johna Ruttera, Wolfganga Amadea Mozarta, Césara Francka a vybrané texty z Biblie či básní Milana Rúfusa a podobnej literatúry v podaní recitátora Štefana Bučka.

Slávka Zámečníková je naša vychádzajúca sopranistická hviezda, ktorá sa už úspešne presadzuje na prestížnych svetových scénach. Je laureátkou a absolútnou víťazkou viacerých významných medzinárodných súťaží. Aktuálnym úspechom je jej 3. miesto na svetoznámej medzinárodnej súťaži Hans Gabor Belvedere vo Villachu. Druhé miesto si odniesla z najväčšej medzinárodnej poľskej súťaže Stanisław Moniuszko 2019, ako aj z prestížnej nemeckej súťaže Bundeswettbewerb Gesang Berlin 2018. Zvíťazila aj v Medzinárodnej súťaži Accademia Belcanto 2018 v rakúskom Grazi, získala prvú cenu Hamburskej Komornej opery a Cenu festivalu Marie Callas v Sao Paole. V roku 2016 sa stala absolútnou víťazkou Medzinárodnej súťaže Antonína Dvořáka v Karlových Varoch.

Walter Attanasi je považovaný za jedného z najvšestrannejších dirigentov svojej generácie. Počas svojej bohatej umeleckej kariéry sa predstavil na najprestížnejších svetových operných a koncertných scénach a festivaloch. Pravidelne spolupracuje so slovenskými opernými sólistami, speváckymi zbormi a orchestrami, spolupracoval s Operou SND, Štátnou operou v Banskej Bystrici, Štátnou operou Košice, ŠKO Žilina a Štátnou filharmóniou Košice. Medzi mimoriadne úspešné projekty patrí uvedenie Liverpoolskeho oratória Paula McCartneyho na sérii koncertov v júli 2012, na jeho pozvanie vystúpili Spevácky zbor Lúčnica a Spevácky zbor mesta Bratislavy v rámci medzinárodného hudobného festivalu UmbriaMusicFest v rokoch 2012 a 2013 v Ríme a v Perugii.

Na adventný koncert prijal pozvanie aj herec, recitátor a moderátor, člen Činohry SND, pedagóg na Divadelnej fakulte VŠMU Štefan Bučko. Do SND nastúpil v roku 1981 hneď po absolvovaní štúdií herectva. Od roku 1990 pôsobí interne na VŠMU ako pedagóg Teórie javiskovej reči a umeleckého prednesu. Okrem hereckej práce a prednesu poézie sa venuje moderovaniu kultúrnych a spoločenských programov.

Vstupné: 15,-€ a 17,- €  / predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia a cez www.ticketportal.sk

(Reklamný článok) Foto: Archív MG Artists Management