Vilém Čok oslávil v Piešťanoch 55. narodeniny

Dom umenia zažil jedinečné vystúpenie legendárnej českej kapely v pôvodnom zložení. Hosťom koncertu bol hudobník Vilém Čok, ktorý v deň piešťanského koncertu oslavoval 55. narodeniny.

„Je neuveriteľné, že tento chalan má už 55. rokov,“ uviedla na pódium speváčka Bára Basiková basgitaristu Viléma Čoka. Svojho spoluhráča z Pražského výběru pozval Michal Pavlíček aj na koncerty pri príležitosti 30. výročia založenia kapely Stromboli.

Vilém Čok bol vždy hosťom na jej vystúpeniach aj štúdiových nahrávkach. V stredu 7. septembra zaspieval v Dome umenia Ó hory, ó hory a potom aj skladbu Ivanho, ktorú Pavlíček napísal preňho a svojich synov. „Konečne sme to nacvičili. Je to darček k tvojim narodeninám,“ uviedol autor skladbu z roku 1987.

Stromboli sa na septembrových koncertoch v Košiciach a Piešťanoch predstavili v pôvodnej zostave. Prišiel dokonca aj bubeník Klaudius Kryšpín, ktorému na jar v Bratislave nedovolili hrať zdravotné problémy. Odvtedy však už koncertoval aj s Pražským výběrom, dokonca neďaleko Piešťany – na festivale Vrbovské vetry.

Publikum v Dome umenia bolo z koncertu Stromboli nadšené. Potleskom postojačky si diváci vyžiadali dva prídavky a odchádzali s nádejou, že kapelu ešte niekedy uvidia. Organizátori totiž pred týmto vystúpením avizovali, že môže ísť o jedno z posledných v pôvodnej zostave.

stromboli_7stromboli_1 stromboli_2stromboli_5 stromboli_3stromboli_4stromboli_10 stromboli_11 stromboli_8stromboli_9

Text a foto: Martin Palkovič