17.01.2015 # 18:15 # 18:15

Účasť na brigáde v kine organizátorov prekvapila

www.wai.sk/uvod
Inzercia

Rozpadnuté lavičky, množstvo náletovej zelene a zopár starých filmových plagátov. Takto dnes ráno vyzeralo Prírodné kino. Za pár hodín sa priestor zmenil na nepoznanie.

„Spravili sme kus roboty, z účasti sme príjemne prekvapení,“ zhodnotil prvú brigádu organizátor Michal Fiala. Dobrovoľníci všetkých vekových kategórii pohrabali lístie, odstránili staré lavičky a popasovali sa aj s množstvom nechcený drevín. Na brigádu ich prišlo asi päťdesiat.

Niektorých prilákala možnosť vidieť priestor, ktorý bol 18 rokov verejnosti neprístupný. Iní chceli pomôcť a stráviť deň s priateľmi. Spolupracovalo aj počasie. Vďaka dobrovoľníkom začalo Prírodné kino ožívať.

Organizátori im dali možnosť, aby vymysleli, čo všetko sa po znovuotvorení má na tomto mieste diať. Niekto navrhol premietanie hokejových zápasov, iný by rád videl vystúpenia folklórnych súborov. Úspešná bola aj prvá skúška s bežným domácim projektorom. Priestor teda môže slúžiť aj účelu, pre ktorý bol postavený.

Iniciátor jeho oživenia Michal Fiala hovorí, že prvé podujatie sa tam uskutoční počas Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny. V pláne sú národopisné slávnosti aj premietania v rámci desiateho ročníka filmového festivalu Cinematik.

Dovtedy však Prírodné kino čakajú ďalšie úpravy. Treba opraviť plátno a namontovať nové lavičky. Pri takom počte dobrovoľníkov, ako prišlo dnes, sa to určite podarí.

prirodne kino brigada 9 prirodne kino brigada 8 prirodne kino brigada 7 prirodne kino brigada 6 prirodne kino brigada 5 prirodne kino brigada 4 prirodne kino brigada 3 prirodne kino brigada 1

Text a foto: Martin Palkovič

Inzercia
X