Topfest po koncerte Karla Gotta skandoval: Ďakujeme!

Najočakávanejší interpret festivalu ohúril rôznorodé publikum. Jeho koncert mnohí hodnotili ako životný zážitok. Na záver mu vyše 8-tisíc ľudí zaspievalo Zvonky štěstí a kričalo: „Ďakujeme!“

Karel Gott na letných hudobných festivaloch nevystupuje. Prvú výnimku urobil v roku 2013 na Rock for People a druhú včera na Topfeste. Nepochybne patril k najväčším hviezdam celej histórie tohto festivalu a zatienil všetkých interpretov, ktorí vystupovali v sobotu. Boli medzi nimi aj také mená ako Amy Macdonald a Kabát.

„My chceme Karola,“ kričali diváci už počas vystúpenia jeho predskokanov Petra Kolářa a Ilony Csákovej. Zlatý slávik prišiel na pódium plný energie, dokonca vtipkoval na adresu organizátorov: „Asi si povedali, že sa musia s pozvaním Kaji poponáhľať.“

Dodal, že jeho koncert sleduje v obrovskom krytom stane asi 8-tisíc ľudí. Boli medzi nimi tínedžeri i dôchodcovia. Počas približne 40 minút trvajúceho vystúpenia zaspieval svoje najväčšie hity. Ľudia si vypýtali tri prídavky a nakoniec sami zaspievali Zvonky štěstí.

„Toto sa mi ešte nestalo, aby mi takéto publikum zaspievalo na záver,“ reagoval dojatý Karel Gott.

Pre Piešťany bolo jeho vystúpenie zaujímavé aj preto, že najpopulárnejší česko-slovenský spevák tu nemal koncert od druhej polovice 60. rokov.