Piešťany otvorili letnú kúpeľnú sezónu 2019

Roky nezmenená dramaturgia podujatia prilákala do centra Piešťan aj tentoraz množstvo ľudí. Požehnanie liečivých prameňov na Kúpeľnom ostrove, tradičný sprievod a kultúrny program v Hudobnom pavilóne v mestskom parku – to je v skratke Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny.

Asi najdôležitejším znakom, že leto v Piešťanoch môže začať, je zahájenie 85. sezóny na kúpalisku Eva. To pripadlo na sobotu 1. júna rovnako ako 28. ročník podujatia, ktoré patrí medzi najvýznamnejšie v našom meste.

Prví návštevníci Evy sa tak museli predierať cez zaplnené ulice v centre, pretože práve v tom čase prechádzal z Kúpeľného ostrova do mestského parku slávnostný sprievod, v ktorom sa každoročne prezentujú školy, športové kluby, folklórne súbory a ďalšie inštitúcie pôsobiace v Piešťanoch a okolí. Letnú kúpeľnú sezónu oficiálne zahájil primátor Peter Jančovič úderom na gong.

Kultúrny program v Hudobnom pavilóne mohli návštevníci po ročnej prestávke sledovať z terasy Kúpeľnej dvorany. Iba deň predtým v priestoroch tejto 125 ročnej budovy otvorili dve nové prevádzky – ŽiWell a Kaviarničku občianskeho združenia Apolin.

K atmosfére osláv spojených so zahájením sezóny prispelo aj Balneologické múzeum Imricha Wintera, ktoré pri Kursalone pripravilo pestrý program. Deti si mohli napríklad vyskúšať ryžovať zlato a dospelí pozrieť výstavu v rámci projektu 365 tvárí Piešťan Martina Ričányho.

V Hudobnom pavilóne zatiaľ prebiehala séria koncertov a vystúpení. Hlavnou hviezdou programu bol tentoraz spevák Dalibor Janda, ktorému tlieskali tisíce ľudí.

Text a foto: Martin Palkovič