Odštartoval Slovakman, Vabroušek nemá víťazstvo isté

Po plávaní strácal doteraz neporazený Čech Petr Vabroušek na svojho krajana Lukáša Krpca štyri minúty. Víťaz 15. ročníka dlhého triatlonu Slovakman 226 bude známy dnes popoludní.

Presne o 7.00 h ráno sa do vody piešťanskej Sĺňavy ponorili desiatky železných mužov a žien, aby absolvovali 3,8 km plávania, potom 180 km na bicykli a ešte k tomu bežecký maratón.

Z vody ako prvý vybehol slovenský reprezentant Andrej Orlický z Triatlon Team Trnava, podľa predpokladov však celkové víťazstvo bude patriť jednému z českých triatlonistov. Najväčší súboj medzi sebou zrejme povedú Lukáš Krpec a Petr Vabroušek (na titulnej snímke).

Prvý z nich je lepší cyklista a ten druhý zase bežec. Pred troma rokmi mal Krpec v Piešťanoch po cyklistike pred Vabrouškom náskok 9 minút, ten ho však na 33 kilometri maratónu predbehol a patrilo mu celkové víťazstvo.

Petr Vabroušek je doteraz na Slovakmanovi neporazený. Lukáš Krpec bol však lepší na nedávnom Moraviamanovi, kde získal prvenstvo. Diváci na piešťanskej Lodenici budú môcť vďaka tomu dnes popoludní sledovať naozaj napínavý súboj.

AKTUALIZOVANÉ (6. augusta o 8.00 h): 15. ročník pretekov v dlhom triatlone Slovakman 226 vyhral český reprezentant Petr Vabroušek, ktorý si tak udržal svoju neporaziteľnosť.  

Pozrite si fotogalériu a 360 stupňové video z úvodu pretekov:

Text a foto: Martin Palkovič