Nový primátor rozdával na námestí čaj, punč a koláče

Tretia adventná nedeľa je už roky spojená s Čajom primátora. Krátko po nástupe do funkcie v tejto tradícii pokračoval aj Miloš Tamajka. Spolu so svojím zástupcom a zamestnancami mestského úradu rozdávali dnes na Námestí slobody teplé nápoje aj koláče, ktoré pripravili v jedálni na Staničnej ulici.

Pri zapálení tretej adventnej sviece primátor povedal, že pokračuje v tradícii, ktorú založil jeho predchodca Juraj Csontos a dvanásť rokov v nej pokračoval aj Remo Cicutto. Pre Miloša Tamajku (na snímke s mestský poslancom Andrejom Klapicom) to bolo prvé verejné vystúpenie v novej funkcii. Na čaj, punč a koláče pozýva aj budúci týždeň.

DOPLNENÉ 14. decembra o 22.00 h: O večerný program na Námestí slobody sa postaral folklórny súbor Žito, ktorý pôsobí pri Hotelovej akadémii Ľudovíta Wintera. Jeho členovia sa poklonili jasličkám a predviedli adventné zvyky z nášho aj iných Slovenských regiónov.

Fotografie a video z ich vystúpenia nájdete nižšie.

caj primatora 1a caj primatora 2 caj primatora 3 caj primatora 4 caj primatora 5 caj primatora 6 caj primatora 6a caj primatora 7 caj primatora 8 caj primatora 10
žito vianočné trhy 1 žito vianočné trhy 2 žito vianočné trhy 3 žito vianočné trhy 4 žito vianočné trhy 5 žito vianočné trhy 6 žito vianočné trhy 7 žito vianočné trhy 8 žito vianočné trhy 9

Text a foto: Martin Palkovič