Hokej: Havrani porazili Nitru, o dva góly sa postaral Brňák

O najväčšie prekvapenie 22. kola Tipsport ligy sa postarali hráči ŠHK 37 Piešťany. Po mimoriadne bojovnom a obetavom výkone dokázali prvýkrát v tejto sezóne poraziť ašpiranta na majstrovský titul. ŠHK 37 Piešťany – HK Nitra 3:2.

Ústrednou postavou zápasu sa stal 28-ročný rodák z Považskej Bystrice Tomáš Brňák, ktorý dvoma presilovkovými gólmi rozhodujúcou mierou prispel k dôležitému víťazstvu nad favoritom.

Kvalitné stretnutie odohrali popri Brňákovi aj jeho spoluhráči. V bráne podal výborný výkon brankár Rybár, v poli bolo viac ako ostatných vidieť bojovníka Šimíčka, Hrehorčáka a už tradične sa k najhokejovejším v zápase patril Tibenský.

HK Nitra pôsobila v úvodných fázach hry, akoby funkcionári klubu zabudli objednať autobus a hráči prešli 40 km do Piešťan peši. Po druhej tretine sme mohli konštatovať prevahu Nitry, avšak počet vyložených šancí prevažoval stále na strane havranov. V poslednej časti zápasu bola hra absolútne vyrovnaná a oba kluby si spravodlivo pripísali jeden gólový úspech.

Od úvodu pôsobili unavene a nezaujate, čoho Piešťanci patrične využili a v 17. minúte viedli 2:0. Nitra v 19. minúte po zbytočnej chybe domácej obrany znížila Henrichom Ručkayom a tento stav vydržal až do začiatku tretej časti.

Hrať s Nitrou o gól je vždy výsledková samovražda, Piešťany už mnohokrát na udržiavanie tohto stavu doplatili. Najdôležitejší okamih prišiel v 47. minúte. Po nepodarených a zle odohraných presilových hrách sa na nemohúcnosť ofenzívy nemohol pozerať Brňák a golfovou ranou doslova prepálil brankára Nitry. Hostia sa dostali na dosah k bodom v 57. minúte, avšak ani záverečná power-play nič nezmenila na prekvapení kola.

Tréner Nitry Antonín Stavjaňa pochválil havranov za predvedenú hru, avšak v jeho vyjadrení cítiť výčitku na adresu arbitrov. „Domáci hrali veľmi dobre, ak aj urobili chybu, my sme si vytvorili šancu, ale nedokázali sme ju využiť. Pokiaľ sme hrali v piatich, hrali sme aktívne, ale to emočné vypätie, ktoré sme predviedli v zápase s Košicami, sme nedokázali preniesť do stretnutia s Piešťanmi. V závere sme si vyvinuli tlak, no želaný gól sme nestrelili. Na margo inkasovaných gólov musím povedať, že v predošlých zápasoch sme také neinkasovali. Nebolo to z našej strany zlé, ale na body z vonku to nestačilo. Niektoré veci nemôžem komentovať. “

Asistent trénera domácich Jozef Krišák bol s výsledkom, ako aj so zápasom spokojný. „Začali sme dobre, ale vedením 2:0 sme sa nechali zlákať. Každý chcel dať gól, poľavili sme a súper to potrestal. V druhej tretine Nitra dominovala a môžeme ďakovať iba Rybárovi, že sme neinkasovali. Povedali sme si nejaké veci a v záverečnej časti nám to už klapalo lepšie. Zápas bol dobrý pre hráčov aj divákov, sme vďační za tri body.“

20. novembra sa havrani predstavia na ľade Košíc a od dva dni cestujú do Zvolena. Najbližší domáci zápas bude 27. novembra a súperom bude Martin.

Text: Rasťo Gavora/Piešťanskí Havrani Foto: Martin Palkovič

hokej_piestany_nitra_01 hokej_piestany_nitra_02 hokej_piestany_nitra_03 hokej_piestany_nitra_04 hokej_piestany_nitra_05 henrych ruckay hokej_piestany_nitra_06 hokej_piestany_nitra_07 rybar hokej_piestany_nitra_08 rybar hokej_piestany_nitra_09 rybar hokej_piestany_nitra_10 henrych ruckay hokej_piestany_nitra_12