Školáci bicyklovali proti rakovine

Kultúrnym programom žiakov Základnej umeleckej školy a príhovorom primátora sa dnes ráno začala pred Domom umenia akcia s názvom Na kolesách proti rakovine. Do celoslovenskej kampane sa aj tentoraz zapojili deti z piešťanských škôl, ktoré proti zákernej chorobe bojovali symbolicky – jazdou na bicykloch a kolobežkách.

Aj tento rok podujatie zastrešilo Centrum voľného času Ahoj, ktoré v spolupráci so samosprávou pripravilo pre žiakov dopoludnie plné pohybu. Myšlienku môže podporiť každý, kto dnes prispeje do zbierky označenej logom kampane.

Na kolesách proti rakovine je športovo-kultúrno-vzdelávací projekt, ktorý na Slovensku prebieha už od roku 2003. Zakladateľom kampane je bývalý paralympionik, víťaz Paralympijských hier Sydney 2000 v dráhovej cyklistike Radovan Kaufman. Pri zrode kampane v roku 2003 Radovan intenzívne pomáhal, avšak ešte počas nej prehral svoj boj s rakovinou a vo veku 25 rokov zomrel.

Kampaň sa odvtedy stala významným projektom Slovenského paralympijského výboru, prostredníctvom ktorého sa realizuje zbierka finančných darov na prístroje v boji proti rakovine.

V rámci projektu počas jedenástich rokov trvania tejto kampane sa podarilo prispieť k zakúpeniu niekoľkých prístrojov v hodnote viac ako 400 000 eur, ktoré pomáhajú diagnostikovať nádorové ochorenia.

Do projektu sa každoročne zapája 50 – 60 miest a obcí na celom Slovensku.

na_kolesach_proti_rakovine_2015_1 na_kolesach_proti_rakovine_2015_2 na_kolesach_proti_rakovine_2015_3 na_kolesach_proti_rakovine_2015_4 na_kolesach_proti_rakovine_2015_5 na_kolesach_proti_rakovine_2015_6 na_kolesach_proti_rakovine_2015_7

Foto: Martin Palkovič Zdroj: nakolesach.sk