Braňo Jobus si splnil ďalší sen, vo Vrbovom mali koncert Stromboli

Legendárna česká kapela s Bárou Basikovou a Michalom Pavlíčkom bola jedným z ťahákov 11. ročníka festivalu Vrbovské vetry. Návštevníci tohto podujatia si najviac cenia originálny humor a rodinnú atmosféru.

Vrbovské vetry začali krstom štvrtého albumu sólového projektu Braňa Jobusa Abusus, ale to nebol jediný sen, ktorý si organizátor festivalu v sobotu splnil. Po minuloročnom koncerte skupiny Pražský výběr sa mu podarilo do Vrbového dostať aj Stromboli. Ich vystúpeniu predchádzalo popoludnie a večer plný zábavy.

Mama Braňa Jobusa sa stala krstnou mamou jeho najnovšej rozprávkovej knihy Žubrienky inštalatérky. Pri krste knihu namočili do kýbľa s vodou.

Na hlavnom pódiu hrali kapely Saténové ruky, Billy Barman, Chiki liki tu-a. Skladby svojich rodičov z muzikálu Peter a Lucia predstavili Jakub Ursiny a Dorota Nvotová so skupinou Talent Transport.

Tribúna futbalového štadióna, teda stage nula, patrila dostihom na húpacích koňoch Veľká Vrbovská, automobilovým pretekom Formula Nula a Plastovej megalukostrelbe. Neskoro v noci sa tam uskutočnil neplánovaný akustický techno koncert v podaní dychového orchestra pod vedením Maca – bývalého trombonistu Chiki liki tu-a (úvodné video).

Pozrite sa, ako to včera na 11. ročníku festivalu Vrbovské vetry vyzeralo: