54. ročník Silvestrovského behu vyhral Ondrej Kubo

Úspešný reprezentant Slovenska v triatlone dobehol ako prvý do cieľa 54. ročníka Silvestrovského behu, ktorý sa kvôli rekonštrukcii Kolonádového mosta konal v mestskom parku. V pondelok 30. decembra 2019 sa tohto tradičného športového podujatia zúčastnilo skoro 350 bežcov.

Ondrej Kubo bol najrýchlejší v hlavnej kategórii jedného z najstarších silvestrovských behov v Európe. Trasu dlhú 10,2 km absolvoval za 35 minút a 40 sekúnd. Ako druhý dobehol do cieľa Filip Moravec z TJ Spartak Myjava a tretí bol Marek Štefanka.

Ondrej Kubo športovo vyrastal v Piešťanoch, v súčasnosti pôsobí v triatlonovom klube 3NT Bratislava a v tomto športe dosahuje veľmi dobré výsledky.

Silvestrovský beh mal tentoraz vyššiu účasť ako v predchádzajúcich rokoch. Súťažili štafety, žiaci aj bežci nad 40 rokov. Medzi ženami bola najrýchlejšia Jana Úradníkova s časom 41 minút a 28 sekúnd. Na polovičnej, 5,1 km dlhej trati, bol najrýchlejší Matúš Babulík z STU Bratislava. Najlepším štafetovým družstvom bol tím Mushla Running. Všetky výsledky nájdete na tejto adrese.

„Ďakujeme hlavne našim sponzorom a partnerom za podporu podujatia a výborným fanúšikom za vytvorenie parádnej atmosféry,“ povedal za organizační tím Lukáš Komadel.

Celú fotogalériu nájdete na silvestrovskybeh.sk/fotky-2019.