Útulkáči: Tonka, Bordy a Menta

Piešťanský útulok je domovom desiatok psíkov. Niektorí z nich čakajú na nových majiteľov už celé roky. Cieľom tohto blogu je pomôcť im. Ak chcete niektorého z týchto psíkov spoznať bližšie, navštívte piešťanský útulok. Choďte s ním na prechádzku a uvidíte, či si navzájom padnete do oka.

Tonka

6 mesačná fenka bola hlásená z mesta, že sa skrýva v hustých kríkoch pri kolonáde oproti predajne Faxcopy. Nedala sa vytiahnuť z porastu, podarilo sa to privolaným zamestnancom Služieb mesta Piešťany, možno tam bola celú noc, bola aj uzimená. Ľudia z predajne, čo chceli pomôcť, dostali od nej nemilú odmenu – dvoch z veľkého strachu cvakla. Bola prevezená na kliniku, prejavy nejakej choroby sa zatiaľ nepotvrdili. Fenka bude v karanténe 14 dní na sledovanie. Je nám veľmi ľúto, že ľudia, čo chceli pomôcť utrpeli ujmu na zdraví. Maličká nemá žiadne označenie, pravdepodobne je vyhodená.

Bordy

2-ročný mohutný psík bol nájdený na Kúpeľnom ostrove, nemá žiadne označenie, je dobre živený a veľmi temperamentný. Je doslova pojašený, potrebuje pevnejšiu ruku a výcvik.

Menta

2-ročná Fenka sa pohybovala údajne mesiac v obci Sokolovce, až  ju priviezla jedna pani v sprievode štátnej polície. Veľmi sa podobá na našu Mauru ,len je menšia a drobnejšia, povahou milá a prítulná.

Milí priatelia, aj teraz nastáva obdobie, keď sa môžete rozhodnúť, komu venovať 2% z vašich daní. Dúfame, že aj tento rok to budeme práve my, zvieratká z piešťanského útulku.Aj vďaka vášmu rozhodnutiu darovať nám Vaše 2% bude o nás naďalej postarané, pretože chod útulku závisí najmä od prispievateľov, ktorým nie je ľahostajný náš osud a budúcnosť…

2% z dane vytvárajú úsmevy na tvárach ľudí a chlpáčov.

Ďakujeme vopred všetkým, ktorí sa rozhodnú podporiť nás!

Tlačivá sú na stiahnutie na našej webovej stránke www.utulok-piestany.sk priamo v útulku a v predajni Havkomoda v Alexander centre.

Text a foto: Útulok Piešťany