29.03.2015 # 00:36 # 00:36

Útulkáči: Boni a tri šteniatka

Piešťanský útulok je domovom desiatok psíkov. Niektorí z nich čakajú na nových majiteľov už celé roky. Cieľom tohto blogu je pomôcť im.Ak chcete niektorého z týchto psíkov spoznať bližšie, navštívte piešťanský útulok. Choďte s ním na prechádzku a uvidíte, či si navzájom padnete do oka.

Boni

– drobunký, päťočný čivaviačik, ktorého sa vzdal množiteľ je zo začiatku opatrný k cudzím a má rešpekt, ale zvedavosť je väčšia. So psíkmi problém nemá, je pokojnejšej povahy, bol by vhodný k starším ľuďom. Niekoľko zúbkov muselo ísť von, ale to mu vôbec nevadí. Na pravom očku začína šedý zákal. Je nenáročný a veľmi tichučký, stačia mu malé prechádzky.

Psík bol vo februári viac dní hospitalizovaný na klinike, nakoľko mal závažne problémy s atypickým dusiacim kašľom deň i noc, má zväčšenú pravú srdcovú komoru, deformovanú tracheu, robia sa kultivácie a vyšetrenia, aby sa našla príčina a bola nasadená správna liečba. Psík je už preliečený, zakašle len občas krátko, sem-tam raz za dva dni, ale s tým už musí žiť. Doživotne musí brať lieky na srdce, je to pol tablety Cardalis.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Texa, Tixa, Texan

– trojmesačné mesačné šteniatka nájdené pri Tescu a privezené políciou. Sú veľmi živé,hravé a vitálne,budú väčšieho a mohutnejšieho vzrastu, vhodné do rodinného domu.

Text a foto: Útulok Piešťany

X