Plavci ŠPK Kúpele Piešťany žali úspechy

Warning: Illegal string offset 'alt' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 14

Warning: Illegal string offset 'caption' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 15

Warning: Illegal string offset 'sizes' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16

Warning: Illegal string offset 'large' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16
6
Inzercia

Uplynulý víkend sa v Bratislave konali medzinárodné plavecké preteky Veľká cena Slovenska. V konkurencii 380 plavcov z 5 štátov si plavci ŠPK Kúpele Piešťany vybojovali v juniorskej kategórii štyri medaily.

banner mdd

Lenka Paulíková (vpravo) získala 1. miesto v disciplíne 800 m voľný spôsob a 3. miesto na 400 m voľný spôsob. Sára Niepelová (v strede) obsadila na 400 m voľný spôsob 2. miesto a na 200 m motýlik sa umiestnila na 3. mieste. Zora Bogárová (vľavo) skončila na 200 m motýlik na peknom štvrtom mieste.

Najmladší plavci sa zúčastnili na plaveckých pretekoch O pohár mesta Handlová, kde v konkurencii plavcov z 34 klubov Slovenska vybojovali 21 medailových umiestnení. Medzi 10-ročnými sa najviac darilo Rebeke Bukovej, ktorá sa postavila na najvyšší stupeň v disciplíne 50 a 100 m znak a bola členkou dvoch štafiet, na 4×50 m voľný spôsob a 4x50m polohové preteky v zložení Buková, Švecová, Šprláková-Zmorová a Gallová získali zlaté medaily.

Olivia Ana Šprláková-Zmorová získala zlato na 200 m polohové preteky, strieborné medaily si vyplávala na 50 a 100 m znak a na 50 a 200 m voľný spôsob a bronz si vyplávala na 100 m voľný spôsob. Jakub Jánsky získal striebro na 50 a bronz na 100 m prsia a Romana Švecová pridala bronzovú medailu na 200 m voľný spôsob.

Medzi 9-ročnými žiakmi si Oliver Švec vyplával dve strieborné medaily na 50 m znak a 200 m voľný spôsob a bronz na 100 m prsia a dopomohol chlapčenským štafetám k zisku 1. miesta na 4x50m polohové preteky, v zložení Tapušík, Jánsky, Švec a Haberern a štafeta 4×50 m voľný spôsob si v tom istom zložení vyplávala striebornú medailu.

Lea Držíková obsadila 2. miesto na 50 m voľný spôsob a Patrik Tapušík bronz na 50 m znak. Najmladší plavec Mário Stanček si medzi 9-ročnými vyplával zlato na 25 m prsia.

Víťazná štafeta: Šprláková-Zmorová, Buková, Švecová, Gallová

Text a foto: Darina Moravcová