Kúpele dokončili nové izby s výhľadom do záhrady Thermie

Nad novým wellness centrom vzniklo šesť izieb a apartmán. Tieto priestory rozšíria kapacitu hotela Thermia Palace. Hostia budú mať výhľad na vynovený vonkajší bazén a hotelovú záhradu.

Apartmán a nové izby sú súčasťou investície za takmer 4 mil. eur, ktorej hlavným cieľom bola výstavba nového wellness centra. Nachádza sa v časti kúpeľného domu Irma a je spojené s hotelom Thermia Palace. Slovenské liečebné kúpele Piešťany ho otvorili 15. júna.

Realizácia podľa návrhu medzinárodného tímu architektov trvala približne sedem mesiacov. Projekt dokončili pod dohľadom Krajského pamiatkového úradu Trnava.

Welness centrum má plochu 1 200 m2 a ponúka vnútorný aj vonkajší bazén, sauny, zážitkové sprchy a aj odpočinkové miestnosti s výhľadom do záhrady hotela Thermia Palace.

Z pôvodného interiérového vybavenia sa zachoval historický sušiak na plachty z roku 1917, ktorý je umiestnený v sklenenej vitríne v oddychovej zóne s pohodlnými posedeniami pri stoloch. Vitráže nad bazénom odkazujú na secesnú výzdobu hotela Thermia Palace a liečebného domu Irma a sú autorským návrhom španielskej dizajnérky Nathalie Rottenburg. V átriu sa zachovala studňa s pôvodnými, viac ako storočnými oceľovými konštrukciami.

Zdroj: Tlačová správa Slovenské liečebné kúpele Piešťany