Zuzana Čaputová získala v okrese Piešťany 60 percent, účasť bola nízka

Slovensko si zvolilo prvú prezidentku v histórii. V piešťanskom regióne jej odovzdalo hlas 60,03 percenta ľudí, ktorí využili svoje právo rozhodnúť o budúcej hlave štátu. Volebná účasť bola v okrese Piešťany 46,41 percenta oprávnených voličov, čo je najmenej od roku 1999.

Výsledky druhého kola prezidentských volieb v Piešťanoch a okolí sú podobné celoslovenskému priemeru. Necelé dve hodiny po polnoci spracoval Štatistický úrad SR všetky okrskové zápisnice a na web stránke volbysr.sk oznámil, že Zuzana Čaputová získala 1 056 582 hlasov, čo je 58,40 percenta. Maroša Šefčoviča volilo 752 403 ľudí, teda 41,59 percenta.

V okrese Piešťany si našlo v sobotu cestu do volebných miestností 24 575 ľudí. To je 46,41 percenta oprávnených voličov. Až 60,03 percenta z nich volilo Zuzanu Čaputovú. Výsledky za jednotlivé obce a mestá zatiaľ Štatistický úrad SR nezverejnil.

Na celom Slovensku bol priebeh volieb pokojný. Jedna z okrskových komisií v Piešťanoch však musela riešiť sťažnosť muža, ktorý žiadal, aby mu vydali volebný lístok pre potreby trestného oznámenia. Podľa predsedu obvodnej komisie v Piešťanoch Martina Beluského chcel tento muž podať trestné oznámenie na Zuzanu Čaputovú a volebný lístok mu mal slúžiť ako dôkaz. Vynášanie volebných lístkov z volebnej miestnosti zákon neumožňuje.

 

Text: Martin Palkovič Foto: zuzanacaputova.sk