Poslancom bude náčelník mestskej polície aj ďalší Piešťanci

Po zverejnení zoznamu kandidátov zvolených za poslancov je jasné, že naše mesto bude mať v 150 člennej Národnej rade Slovenskej republiky (NR SR) relatívne silné zastúpenie.

Na kandidátke víťaza volieb sa do parlamentu dostali Lucia Drábiková, Marcel Mihálik a Andrej Stančík.

Títo traja Piešťanci kandidovali za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OľaNO), ktoré v sobotu získalo 25,03 % odovzdaných hlasov, čo mu zaručilo 53 kresiel v NR SR.

Psychologička, riaditeľka Centra pomoci pre rodinu v Piešťanoch a členka zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja Lucia Drábiková získala 7 928 preferenčných hlasov.

Doktorant na Masarykovej univerzite v Brne Andrej Stančík bude zrejme najmladším poslancom, má totiž 24 rokov. V sobotných voľbách dostal 3 428 krúžkov.

Miesto v parlamente má isté aj Marcel Mihálik, ktorý už 18 rokov vedie piešťanskú mestskú políciu. Preferenčný hlas mu dalo 2 930 voličov.

Mandát obhájil aj doterajší poslanec za ĽSNS Martin Beluský, ktorý si ako bydlisko na kandidátke uviedol Piešťany.  O priazeň voličov sa uchádzal z tretieho miesta a získal 30 316 krúžkov.

V Piešťanoch žije aj generálny manažér hnutia Sme rodina Miloš Svrček, ktorý dostal 4 712 preferenčných hlasov. Manžel poslankyne mestského zastupiteľstva Zuzana Svrčekovej má na kandidátke uvedené ako bydlisko svoje rodné mesto Michalovce.

Text a foto: Martin Palkovič