Eurovoľby v Piešťanoch vyhrala koalícia PS a Spolu

Volieb do Európskeho parlamentu sa v Piešťanoch zúčastnilo 28,72 % oprávnených voličov. Najviac hlasov dali koalícií strán Progresívne Slovensko a Spolu (25,55 %). Na druhom mieste je Smer-SD (13,59 %) a na treťom ĽS Naše Slovensko (12,33 %). Vyplýva to z oficiálnych výsledkov, ktoré zverejnil Štatistický úrad SR.

Poradím politických subjektov kopírujú výsledky eurovolieb v Piešťanoch celoslovenský priemer. Oproti nemu však obyvatelia kúpeľného mesta odovzdali väčší podiel hlasov víťaznej koalícii PS a Spolu, ktorá vyhrala slovenské voľby do Európskeho parlamentu s podielom 20,11 %.

Smer-SD v Piešťanoch získal o dva percentuálne body menej ako je jeho celoštátny priemer, výsledok ĽS Naše Slovensko v kúpeľnom meste sa oproti slovenskému priemeru líši len v desatinách percenta.

Piešťanci odovzdali 12,07 % hlasov strane SaS, KDH tu získalo 11,95 % a OĽaNO 5,81 %. Hranicu 5 % neprekročila SNS.

K volebným urnám v sobotu prišlo 6 859 voličov, ktorí majú trvalý pobyt v Piešťanoch. To znamená, že účasť bola 28,72 %, čo je o 6 percentuálnych bodov viac než celoštátny priemer. V roku 2014 sa eurovolieb zúčastnilo iba 15,52 % Piešťancov.

Volebná komisia v piešťanskom okrese nezaznamenala žiadne mimoriadne situácie, priebeh volieb do Európskeho parlamentu bol pokojný.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič Zdroj: volbysr.sk