Župan sľúbil opravu Krajinského mosta za takmer milión eur

Krajskí rozpočet schválili poslanci jednohlasne. Sú v ňom zahrnuté aj prostriedky na opravu ciest v piešťanskom okrese, o konkrétnych projektoch však rozhodnú až začiatkom budúceho roka.

Medzi investičnými prioritami krajského rozpočtu bola rekonštrukcia spodnej časti Krajinského mosta v hodnote 960-tisíc eur aj oprava 3,1 km dlhého úseku cesty smerom na Havran (vyše 200-tisíc eur). Vedenie kraja však prílohu so zoznamom plánovaných investičných akcií zo včerajšieho rokovania zastupiteľstva stiahlo.

Definitívne rozhodnutie o tom, ktoré úseky krajských ciest budú v nasledujúcom roku opravené, má totiž padnúť až v januári. Najprv prebehne rokovanie jednotlivých poslaneckých klubov o prioritách pre dané okresy a konkrétne investičné akcie 20. januára schváli zastupiteľstvo.

Predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš však včera prisľúbil, že Krajinský most bude medzi týmito akciami zahrnutý. „Vozovku sme opravili, rozšírili a budúci rok pokračujú tie veci, ktoré súvisia s nosnou časťou,“ povedal župan.

Jediné cestné premostenie Váhu v Piešťanoch a širšom okolí prešlo čiastočnou rekonštrukciou v roku 2014. Sumou 500-tisíc eur na ňu prispel aj štát. Cesta bola dva mesiace uzavretá. Podľa dostupných informácií nebude rekonštrukcia spodnej časti mosta ďalšiu uzávierku vyžadovať.

„Rozpočet je vyrovnaný, konzervatívny, ale určite sa dá označiť aj slovom rozvojový. Vychádzali sme z makroekonomických parametrov, hoci sme k nemu pristupovali konzervatívnejšie, čo sa nám vždy vyplatilo a nemuseli sme ho často meniť. Máme systém hodnotenia stavu majetku, stavu ciest, vieme aké sú naše priority. Dopravná obslužnosť kraja, zabezpečenie funkčnosti našich organizácií a realizácia opráv ciest, ktoré sú v najurgentnejšom stave. Vyrovnáme aj záväzky vo vzťahu k dopravcom,“ zhodnotil prijatie rozpočtu po zasadnutí poslancov predseda TTSK Tibor Mikuš.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič Zdroj: trnava-vuc.sk