Župa výjazdovo očkuje v obciach, registrovať sa môžu aj ľudia z Piešťanského okresu

V utorok 11. mája 2021 trnavská župa očkovala seniorov priamo v obci Zeleneč v okrese Trnava. Vďaka výjazdovej očkovacej službe bolo zaočkovaných 102 obyvateľov. V kultúrnom dome dostali vakcínu Pfizer/BioNTech najmä ľudia s vekom najmenej 60 rokov. Deväť imobilných obyvateľov bolo zaočkovaných priamo v domácnostiach.

„Starší obyvatelia obcí majú o očkovanie veľký záujem. Nie všetci sa však vedia dostať do jedného z našich veľkokapacitných očkovacích centier. Niektorí z nich majú aj problém sa na očkovanie prihlásiť. Rozhodli sme sa preto zriadiť výjazdovú očkovaciu službu a očkovať priamo v obciach. Minulý týždeň sme všetkým starostom predstavili elektronický systém, cez ktorý prihlasujú obyvateľov na očkovanie. Starostom a primátorom ďakujem za spoluprácu aj pri zabezpečení vhodných priestorov v obci. O všetko ostatné sa stará župa,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

O možnosti registrovať sa na očkovanie výjazdovou jednotkou informovali aj samosprávy Piešťanského okresu. V obciach túto možnosť oznámili obyvateľom prostredníctvom miestneho rozhlasu aj internetových stránok. Zaregistrovať sa môžu aj imobilní obyvatelia mesta Piešťany – do 21. mája na telefónnom čísle +421 948 987 950 v čase od 08:00 do 11:00 h (v pracovných dňoch) alebo mailom na adrese ockovanie@piestany.sk.

„Záujem prevýšil naše očakávania. Po dnešnej skúsenosti a zaočkovaní vyše stovky našich obyvateľov odporúčam využiť možnosť výjazdového očkovania aj ostatným starostom. Trnavská župa ponúka túto úžasnú vec, ktorá v konečnom dôsledku pomôže návrat do bežného života všetkým z nás,“ povedal starosta obce Zeleneč Ľubomír Jedlička.

Výjazdové očkovanie je dostupné aj pre župné, mestské, obecné a neverejné zariadenia sociálnych služieb, v ktorých bolo podaných už vyše 300 vakcín. Župa zároveň pokračuje aj vo vakcinácii vo svojich štyroch veľkokapacitných očkovacích centrách. Už v najbližších dňoch by malo byť otvorené piate centrum a to v Spoločenskom centre Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany.

„Všetko, tak ako doposiaľ, určuje množstvo dostupných vakcín, ktoré ministerstvo zdravotníctva prehodnocuje z týždňa na týždeň. Čiže sme informovaní iba s týždňovým predstihom. Jedinú dlhodobejšiu informáciu máme ohľadom vakcín Pfizer, ktorých je do konca júna zazmluvnených 2,2 milióna,“ uviedol župan Jozef Viskupič.

Zdroj: Tlačová správa TTSK