Zomrel bubeník Twisted Sister, ich koncert na Topfeste je ohrozený

Necelých 100 dní pred začiatkom 12. ročníka Topfestu prišla smutná správa od hlavného headlinera festivalu. Americká skupina Twisted Sister včera prišla o dlhoročného bubeníka! A. J. Pero zomrel v spánku v tour buse počas turné s bočným projektom skupiny pod názvom Adrenaline Mob.

Heavy metalová stálica tak prišla o svoj “motor” a “rytmus”, ktorý Anthony Jude Pero udával v skupine od roku 1982. AJ bol pri všetkých najväčších hitoch a úspechoch skupiny, ktorá sa teraz len veľmi ťažko spamätáva z nečakaného osudu. “Môj priateľ, môj brat, moja kapela, môj kamarát dnes zomrel. Moje srdce je zlomené – RIP A.J. Pero,” tak reagoval na jeho smrť frontman a spevák skupiny Dee Snider.

Jeho smrť priniesla smútok aj na Slovensko, keďže na piešťanskom letisku v rámci nášho najväčšieho rockového festivalu Topfestu mala táto skupina vystúpiť ako hlavný headliner podujatia v sobotu 27. júna 2015. Malo ísť o vôbec prvý koncert Američanov na Slovensku.

„V tejto chvíli nerozmýšľame nad tým, čo bude – cítime veľký smútok ak odíde takáto legenda – až oficiálne vyjadrenie manažmentu skupiny o pár dní ukáže, aký bude ďalší osud turné, v rámci ktorého mali zavítať aj k nám,“ hovorí Dušan Drobný z organizačného tímu festivalu.
Skupina Twister Sister sa sformovala ešte v roku 1972 okolo gitaristu Johna Segalla používajúceho umelecké meno Jay Jay French. V súčasnej zostave hrala s prestávkou v 90. rokoch od roku 1982. Spevákom je Dee Snider, druhým gitaristom Eddie „Fingers“ Ojeda, basgitaristom Mark „The Animal“ Mendoza.

Debutovým štúdiovým albumom Twisted Sister bola nahrávka Under the Blade z roku 1982. Prelomovou bola tretia doska Stay Hungy, ktorá vyšla o dva roky neskôr. Nachádzali sa na nej aj hity We’re Not Gonna Take It a I Wanna Rock, ktoré kapelu preslávili najviac. Z albumu sa predali po vydaní vyše dva milióny kópií, čo Newyorčanom v tom období definitívne otvorilo cestu medzi najúspešnejších interpretov.

V textoch sa skupina zameriavala najmä na kritiku vzdelávacieho systému a problematické vzťahy medzi rodičmi a ich deťmi. Twisted Sister vydali v 80. rokoch ešte dve štúdiovky a po obnovení kariéry v predošlej dekáde ďalšie dve. Na koncertných pódiách sa zviditeľňovali aj nápaditými kostýmami a make-upom.

Text a foto: Tlačová správa