Zlato z majstrovstiev Európy putovalo aj do Piešťan

Súčasťou slovenskej výpravy v poľskej Toruni boli aj športovci z Piešťan. Z halových majstrovstiev Európy v atletike veteránov priniesla zlatú medailu Anna Matúšová.

Spolu s titulom European Champion ju získala vo svojej vekovej kategórii za hod kladivom, pri ktorom dosiahla hodnotu 36,11 m.

V silnej medzinárodnej konkurencii sa jej darilo aj v päťboji, kde obsadila 5. miesto. V skoku do výšky bola šiesta.

Trénerka mladých piešťanských atlétov Annamária Halmová obsadila 8. miesto v behu na 200 metrov, jedenásta bola v behu na 60 m.

Ďalší Piešťanec Eduard Kučkovský bol na 1 500 m štrnásty a na 3 000 m dvadsiaty.

Slovenská výprava získala na 10. Halových majstrovstvách Európy v atletike veteránov v Toruni 10 cenných kovov – 4 zlaté, 4 strieborné a 2 bronzové medaily.

Text: Martin Palkovič Foto: Archív E. Kučkovského