Žiaci ŠPK Kúpele vyplávali v Spišskej Novej Vsi štyri tituly

V Spišskej Novej Vsi sa v dňoch 30. novembra až 2. decembra konali na mestskom osemdráhovom bazéne Majstrovstvá Slovenska starších žiakov v plávaní. Majstrovstiev sa zúčastnilo 273 plavcov z 51 klubov Slovenska.

Športový plavecký klub Kúpele Piešťany reprezentovalo päť plavcov. Olívia Ana Šprláková – Zmorová, Rebeka Buková , Veronika Luciaková , Viktória Rössler a Jakub Jánsky. Naša malá výprava sa však nestratila a v počte vybojovaných medailí sa umiestnila spoločne s PK Martin na delenom treťom mieste.

Z našich v bazéne dominovala Olívia Ana Šprláková – Zmorová. V troch disciplínach 400 v.sp., 800 v.sp. a 400 PP si vyplávala majstrovský titul, strieborný stupienok obsadila na 200 v.sp. a bronzový stupienok na 200 motýlik. Zaplávala kvalitné osobné rekordy, ktoré sú jej odmenou za tréningové úsilie počas celej jesene.

Zľava Viktória Rössler, Ana Šprláková-Zmorová, Jakub Jánsky, vpredu Veronika Luciaková, Rebeka Buková.

Zlatú medailu a majstrovský titul sa podarilo vybojovať aj ďalšej našej žiačke Rebeke Bukovej, keď vyhrala 100 m znak a na 200 m znak stála na striebornom stupienku.

Úspechy dievčat veľmi pekne doplnil v disciplíne 400 PP Jakub Jánsky a umiestnil sa na druhom mieste. Okrem tohto striebra si vybojoval ešte v disciplínach 400 v.sp., 1500 v.sp. a 200 prsia tri piate miesta.

Uvidíme, či úspechy našej mládeže, po piatich desaťročiach rečnenia o bazéne v Piešťanoch, niečo zmenia v prospech dospelých aj mladších športovcov v meste.

Text: Radoslav Suchánek Foto: Darina Moravcová