Žiaci ŠPK Kúpele Piešťany v Nových Zámkoch na stupňoch víťazov

V dňoch 28. a 29. októbra sa v Nových Zámkoch uskutočnil 23. ročník Medzinárodných plaveckých pretekov o Pohár delfína. Pri účasti 101 pretekárov zo 17 klubov  vybojovalo päť plavcov ŠPK Kúpele Piešťany v sobotu spolu 10 medailí.

Najúspešnejší medailisti v kategórií 11-ročných boli  Patrik Tapušík, ktorý vybojoval 3 strieborné medaily na 100 m znak, 50 m motýlik, 50 m znak a dve bronzové medaily na 50 m voľný spôsob a 200 m polohový pretek, Oliver Švec 3-krát obsadil strieborný stupienok na 50 m v. sp, 200 m v. sp., 200 m poloh. pretek a raz bronzový na 50 m motýlik.

Chlapcom výborne sekundovala v kategórií 13-14 roč. Katka Černeková, ktorá vybojovala bronzovú priečku na 200 m poloh. pretek a dve pekné 4. miesta na 100 m znak a 200 m v. sp.

Okrem medailistov ŠPK Kúpele Piešťany reprezentovali  Neo Drábik a Martin Martinkovič.

Text a foto: Roman Švec