Za Čajky bude opäť hrať jedna z najlepších slovenských basketbalistiek

Do tímu Piešťanských Čajok pribudla od začiatku roka 2020 jedna z najlepších slovenských basketbalistiek a piešťanským fanúšikom dobre známa tvár. Do konca sezóny bude v Piešťanoch opäť pôsobiť Terézia Páleníková

Slovenská reprezentantka hrávala v minulom ročníku v poľskom tíme Sleza Vroclav, kde patrila k najlepším hráčkam. V poprednom poľskom klube mala pokračovať aj v tejto sezóne, ale kvôli zdravotným problémom musela kariéru prerušiť.

So Sleza Vroclav rozviazala zmluvu s tým, že k basketbalu sa vráti, keď bude zdravá. Táto situácia našťastie už nastala a 24-ročná krídelníčka bude obliekať dres Piešťanských Čajok.

„Mala som rôzne možnosti, ale vzhľadom k môjmu zdravotnému stavu som sa rozhodla zostať na Slovensku. Piešťany mi ponúkli podmienky, vďaka ktorým sa môžem dostať späť na ihrisko a zároveň byt blízko Bratislavy, kde mám svojho lekára. Rozhodlo určite aj to, že som v Piešťanoch už hrala a prostredie je mi veľmi známe. Už teraz sa teším na domáce zápasy a ich super atmosféru,“ povedala Terézia Páleníková o svojom rozhodnutí vrátiť sa do Piešťanských Čajok.

Členka ženskej reprezentácia SR tiež priblížila, ako je na to po zdravotnej stránke, keďže dôvodom viacmesačnej pauzy bol problém s tráviacim ústrojenstvom.

„Zdravotne som už úplne v poriadku, samozrejme mám nejaké obmedzenia čo sa týka stravovania, ale už som sa s tým naučila pracovať. Keď som sa začala cítiť lepšie a silnejšie, postupne som začala športovať, potom si pridávať záťaž, až kým som sa nedostala do celkom dobrej kondície. Chcela som to využiť a vrátiť sa späť na ihrisko.“

Rodáčka z Bratislavy sa počas štyroch sezón, kedy v Piešťanoch pôsobila vypracovala na jednu z najlepších slovenských basketbalistiek a v druhej polovici sezóny 2019/2020 bude pre Čajky zaiste veľkou posilou.

„S Terezkou mám veľmi dobrý aj osobný vzťah a boli sme v kontakte počas minulej sezóny, i teraz počas jej nevynútenej pauzy. Vedela som, že je hladná po basketbale, a keď dostala povolenie od lekárov, dala som veci do pohybu. Som veľmi rada, že sme sa dohodli a opäť oblečie dres Piešťanských Čajok, kde v minulosti zanechala veľmi výraznú stopu. Aj keď mala od basketbalu chvíľu pauzu, je to hráčka s vysokými basketbalovými kvalitami, charakterovými vlastnosťami a príkladným profesionálnym prístupom. V neposlednom rade je to slovenská hráčka, čo ma teší dvojnásobne a bude pre nás určite výraznou posilou,“ povedala generálna manažérka Čajok Bronislava Borovičková.

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka, Martin Palkovič