Z medzinárodnej regaty sa Piešťanci vrátili medailoví

Bratislavský Zemník, areál rýchlostnej kanoistiky, hosťoval 3. – 5. júna 264 pretekárov z 15 krajín. Pretekalo sa tri dni v troch vekových kategóriách (kadeti, juniori a U23) na troch dĺžkovo rozdielnych tratiach v deviatich dráhach.

Toto rozprávkovo magické číslo prinieslo mnohým aj vysnívané výsledky. Slovensko v záverečnom bodovaní skončilo celkovo na krásnom 2. mieste so ziskom 376 bodov, hneď za víťazným Poľskom (479 bodov) a pred tretím Nemeckom (352 bodov).

Naši reprezentanti získali: 13 zlatých, 17 strieborných a 13 bronzových medailí. Reprezentačné dresy si pod vedením trénera Mária Klieštenca oblieklo aj 6 Piešťancov, ktorí získali nasledovné pódiové umiestnenia.

Daniel Rybanský (U 23) – 3x zlato v K1, K2 a K4 na 500 metrovej trati
Matej Današ (U 23) – zlato v K2 na 1000 m a vK4 na 500m, bronz v K2 na 500m
Viktor Samuel Podhradský (U 23) – zlato v K2 na 1000m, bronz v K2 na 500m
Michal Zrutta (junior) – zlato v K4 na 500m, bronz v K1 na 500m
Hana Gavorová s Romanou Švecovou (juniorky) – striebro v K4 na 500m.

Za Klub Kajak-kanoe Piešťany sa v náročnej konkurencii predstavil aj kadet Martin Bábik, ktorý si vypádloval 2 strieborné medaily – v K1 na 1000m a v K4 na 500m a Corwin Corrington (U 23), ktorý sa predstavil v K1 na 200, 500 aj 1000m a umiestnil sa na 5. mieste v SF.

Na titulnej fotke zľava: tréner Mário Klieštenec, V. S. Podhradský, M. Zrutta, D. Rybanský, M. Današ, dole: R. Švecová, H. Gavorová

Text a foto: Sídónia Podhradská