Wanastowi Vjecy predstavia na Topfeste skladby z nového albumu

Najväčší rockový festival štartuje už o necelé dva týždne, jeho organizátori zverejnili kompletný line-up. Jeden z hlavných ťahákov festivalu, skupina Wanastowi Vjecy, zahrá nielen najväčšie hity, ale sľubuje aj prekvapenia.

Českí rockeri aktuálne chystajú nový album, na ktorý už nahrali niekoľko songov. Fanúšikovia sa môžu tešiť, že na Topfeste so niektoré z nich vypočujú.

„Budeme hrať najväčšie pecky, ale privezieme so sebou aj nejaké prekvapenia. Na tento rok chystáme nový album, na ktorý už máme pripravených kopec super songov. Možno vám dáme aj nejakú ochutnávku,“ sľubuje líder kapely Wanastowi Vjecy Robert Kodym. Pražskí rockeri hviezdia na hudobnej scéne neuveriteľných 28 rokov.

„Na Topfest jazdíme veľmi radi a to najmä kvôli atmosfére nabitej energiou. Letné festivaly majú všeobecne neopakovateľnú atmosféru, rovnako ako my sme neopakovateľní. Kontakt s publikom je pre nás veľmi dôležitý, všetko čo sa tam odohráva je vlastne naše spoločné konanie. Celé leto sa chystáme hrať na sto percent, zastavíme sa až v septembri, keď pôjdeme do štúdia nahrať nový album,“ dodáva s úsmevom Robert Kodym.

Wanastowi Vjecy sa sformovali ešte v 80. rokoch. Najskôr inklinovali k punku, potom sa žánrovo posunuli viac k rocku. Kapelu okolo charizmatického speváka a gitaristu Roberta Kodyma dnes tvoria aj gitarista Tomáš Vartecký, bubeník Štěpán Smetáček a basgitarista Radek Havlíček.

„Wanastovky patria jednoznačne k legendám česko-slovenskej scény a sme radi, že sa na Topfeste takisto predstavia. Toho roku sme pripravili naozaj skvelý program, na pódiu sa budú striedať fantastické kapely z celého sveta – od na Slovensku menej známej rockovej scény z Ruska, cez fínskych metalistov, až po super kapely z Ameriky,“ uzavrel organizátor festivalu Dušan Drobný.

Text: Tlačová správa organizátorov Foto: Mário Petlák