Vodní pólisti víťazne s Komárnom aj Žilinou

Warning: Illegal string offset 'alt' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 14

Warning: Illegal string offset 'caption' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 15

Warning: Illegal string offset 'sizes' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16

Warning: Illegal string offset 'large' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16
6
Inzercia

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany odohrali v priebehu týždňa na kúpalisku Eva dva extraligové zápasy skupiny B.

V sobotu 30. mája privítali vedúce mužstvo tabuľky KVP Komárno. Piešťanci sa favorita nezľakli a prvú štvrtinu vyhrali 4:2. V druhej a tretej štvrtine pokračovali v bojovnom výkone. Hráčom kúpeľov vychádzalo v útočnej fáze všetko podľa ich predstáv a na začiatku poslednej štvrtiny už vyhrávali 13:7.

Potom sa s výsledkom uspokojili a v predposlednej minúte vyhrávali už len dvojgólovým rozdielom, ale 12 sekúnd pred koncom Timotej Filo svojim tretím gólom v zápase potvrdil víťazstvo Piešťan v pomere 14:11. Víťazstvo bolo dôležité z toho pohľadu, že hráči kúpeľov zostali v hre o celkové tretie miesto v tabuľke. Góly KVP: 3-Pieter, Kalnický, J. Berlanský, 2-Filo, Stančík, 1-Baranovič.
Zostava KVP: Klampár, – Stančík, Polák, Mi. Berlanský, N. Kozmér, J. Berlanský, Baranovič, R. Kozmér, Filo, Pieter, Kalnický, Adamkovič.

Zápas s KPŠ Nereus Žilina sa hral 5.6. a bol priamym súbojom o tretie miesto v tabuľke. Piešťancom chýbal v zápase pre zranenie jeden z najlepších hráčov Pieter a brankár Klampár, ktorý sa pripravuje s reprezentáciou na európske hry v Baku. V bránke ho nahradil nestarnúci Chlpek. Do prvej polovice tretej štvrtiny bol priebeh zápasu veľmi vyrovnaný a družstvá sa striedali vo vedení. Potom však v priebehu troch minút Vrútky strelili tri góly a vyhrávali tak po troch štvrtinách 9:6. Piešťanci o svojom víťazstve rozhodli v poslednej štvrtine, ktorú vyhrali jednoznačne 6:1 a celkovo v zápase 12:10.

Góly KVP: 3-Filo, J. Berlanský, 2-Stančík, Kalnický, 1-N. Kozmér, Baranovič.

Zostava KVP: Chlpek, – Stančík, Polák, Mi. Berlanský, N. Kozmér, J. Berlanský, Baranovič, R. Kozmér, Filo, Haberern, Kalnický, Adamkovič.

Pred zápasmi s Komárnom a Žlinou tréner Martin Berlanský nečakal, že jeho zverenci získajú z oboch zápasov plný počet bodov. Hlavne výhra s Komárnom bola prekvapením.

Text a foto: Róbert Chlpek