Vodné pólo: Piešťanci chcú obhájiť 5. miesto v extralige mužov

Počas víkendu sa predstavili vodný pólisti Piešťan v prvom a druhom zápase nadstavby extraligy mužov. Piešťanskí pólisti obsadili po základnej časti šieste miesto a hrajú tak v skupine o celkové 5.-7.miesto.

V topoľčianskom bazéne si zmerali sily s družstvami Pirana SC Topoľčany a Esá Žilina. Obe stretnutia boli vyrovnané, mladé piešťanské družstvo v prvom zápase s domácimi Topoľčanmi neustále doťahovalo tesný náskok súpera.

Vydarená bola hlave tretia štvrtina zápasu, kedy Piešťanci na jej konci vyrovnali stav na 6 : 6, v poslednej to dlho vyzeralo na deľbu bodov, ale Topoľčany z presilovej hry minútu a pol pred koncom išli do vedenia, načo už Piešťany nedokázali odpovedať a podľahli rozdielom jediného gólu 6 : 7.

Je to škoda, pretože Piešťany boli v celom zápase aktívnejší, čoho výsledkom bolo neuveriteľných 29 striel na bránu súpera a 13 presilových hier z ktorých sme dokázali streliť iba dva góly.

V druhom zápase s Esami Žilina nevyšiel Piešťancom začiatok a v polovici druhej štvrtiny prehrávali už 0 : 4, opäť sa nám vypomstilo nepremieňanie dobrých príležitostí a presilových hier.

Od tohto momentu začali Piešťanci disciplinovanejšie uplatňovať zvolenú taktiku a pomaly sťahovať náskok súpera, ale i tak si držal odstup dvoch gólov, na konci tretej štvrtiny bol stav opäť nepriaznivý.

Posledná štvrtina však bola plne v réžii Piešťan, vyhrali ju 4 : 0 a samozrejme celý zápas 8 : 7. Strelecky sa darilo najmä Adamovi Berlanskému, ktorý z celkového počtu 14 strelených gólov v oboch zápasoch strelil polovicu.

Cieľom Piešťan je skončiť na piatej priečke a obhájiť tak minuloročný výsledok z extraligy mužov.

KVP Kúpele Piešťany – Pirana SC Topoľčany 6 : 7 /1:2, 2:3, 3:1, 0:1/

Góly Piešťany : Berlanský Adam 3, Filo 2, Horvát 1

KVP Kúpele Piešťany – Esá Žilina 8 : 7 /2:0, 2:2, 3:2, 0:4/

Góly Piešťany : Berlanský Adam 4, Filo 2, Berlanský Jakub 2