Vodné pólo: Kadetky aj naďalej bez prehry

Warning: Illegal string offset 'alt' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 14

Warning: Illegal string offset 'caption' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 15

Warning: Illegal string offset 'sizes' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16

Warning: Illegal string offset 'large' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16
1
Inzercia

Druhé kolo Národnej ligy kadetiek (hráčok do 17 rokov) pokračovalo dňa 12. 12. na Mestskej plavárni v Košiciach. Všetky zápasy boli vyrovnané a piešťanské hráčky nadviazali dvomi víťazstvami na prvé kolo, a potvrdili tak svoj úspešný vstup do sezóny 2015/2016.

KVP Kúpele Piešťany – PVK Vrútky 12 : 10 (3:2,4:1,3:3,2:4) góly Piešťan: Rybanská 5, Juricová 3, Baranovičová 2, Sedláková a Budková po 1

Zápas začali Piešťanky dobre. Pozorná obrana a využívanie streleckých príležitostí znamenalo vedenie v polovici zápasu o štyri a v neskoršom priebehu dokonca o šesť gólov. Vedomé si dostatočného náskoku hráčky poľavili v koncentrácii, niekoľko nepresných nahrávok a chýb v obrane znamenalo zníženie rozdielu skóre na jeden gól. V poslednej minúte Budková gólom po peknej akcii s Klampárovou potvrdila zaslúžené víťazstvo Piešťan.

ŠKP MD Košice – KVP Kúpele Piešťany 10 : 12 (2:2,0:1,6:3,2:6) góly Piešťan :  Rybanská 5, Baranovičová 4, Budková 2 , Juricová 1

Proti hráčkam ŠKP Modrí draci Košice to bol v prvej polovici vyrovnaný zápas. V tretej štvrtine získali Košičanky trojgólové vedenie na 8 : 5. Najmä zásluhou presných striel Baranovičovej a Rybanskej v poslednej štvrtine piešťanské hráčky skóre zápasu otočili vo svoj prospech a Mária Budková rovnako ako proti Vrútkam gólom v poslednej minúte späčatila víťazstvo kráčok KVP Kúpele Piešťany.
Zostava KVP: Kissová – Budková, Baranovičová, Sedláková, Bojnová, K.Klampárová, Rybanská, Juricová, Kalužová.

V priebežnej tabuľke po druhom kole súľaže sú Piešťany bez prehry na čele tabuľky pred Košicami a Vrútkami. Tretie kolo organizuje v januári piešťanský klub a pravdepodobne bude svoje domáce zápasy hrať v Novákoch.

Druhé kolo je na zhodnotil tréner Ján Baranovič nasledovne: „ Dosiahnuté víťazstvá sú pre družstvo veľmi cenné. Nastúpili sme bez troch hráčok základnej zostavy a som rád, že hráčky Juricová, Budková a Kristína Klampárová, ktoré väčšinou len striedajú využili šancu, ktorá sa im naskytla a potvrdili svoju stúpajúcu výkonnosť a perspektívu. Tešíma, že sme posledné súťažné zápasy tohto kalendárneho roka vyhrali , získali v súťaži štvorbodové vedenie a vytvorili si dobrú východiskovú pozíciu do ďalších bojov pri obhajobe prvenstva z minulej sezóny.“

Text a foto: Róbert Chlpek