Vodné pólo: Juniorky sú v národnej lige zatiaľ druhé

Úvodné kolo juniorskej súťaže vodných pólistiek sa hralo v Mestskej plavárni v Košiciach. Zápasy prvého kola potvrdili očakávania, že súťaž bude vyrovnaná a nemá jasného favorita.

Piešťanky nesklamali, bojovali a výsledkom boli dve víťazstvá a prehra len s aktuálnymi víťazkami Zimných majstrovstiev – Vrútkami. Cenné je víťazstvo s ŠKP Košice, kde záverečná štvrtina vyznela jednoznačne pre piešťanské hráčky v pomere 4:0.

Naopak zápas so Sláviou UK Bratislava rozhodli piešťanské juniorky výborným nástupom, keď úvodnú štvrtinu vyhrali 5:0. Zápas s Vrútkami bol vyrovnaný a o výsledku sa rozhodlo v druhej polovici zápasu – piešťanským háčkam sa nedarilo strelecky a v obrane spravili niekoľko chýb, ktoré hráčky Vrútok využili na strelenie rozhodujúcich gólov.

Výsledky KVP Kúpele Piešťany:

KVP Kúpele Piešťany – ŠKP MD Košice-Staré Mesto 14 : 11 (5:4,3:3,2:4,4:0)
Góly Piešťan : Kováčiková 8, Rybanská 4, Sedláková, Kolárová
PVK Vrútky – KVP Kúpele Piešťany 10 : 7 (0:1,2:1,4:2,4:3)
Góly Piešťan : Kováčiková 4, Rybanská 2, Juricová
KVP Kúpele Piešťany – Slávia UK Bratislava 17 : 8 (5:0,3:2,3:3,6:3)
Góly Piešťan : Kováčiková a Rybanská po 5, Kolárová 4, Baranovičová, K.Klampárová, Juricová