Vodné pólo: Juniorky mali výborný vstup do sezóny

Počas druhého decembrového víkendu zasiahli do bojov o body aj piešťanské vodnopólistky U21, keď 1. kolo Národnej ligy junioriek absolvovali na mestskej krytej plavárni v Košiciach.

Vstup do sezóny mali výborný, keď piešťanské dievčatá zvíťazili vo všetkých svojich zápasoch. V prvom zápase nastúpili proti tímu ŠKP Modrí Draci Košice. Tento zápas začali dievčatá vlažnejšie, keď hneď v prvom útoku sme inkasovali úvodný gól zápasu a súper bol vo vedení 1:0, no následne sa hráčky rýchlo skoncentrovali a šnúrou 4 gólov sa dostali do vedenia 4:1. V ďalšom priebehu zápasu sme si udržiavali niekoľkogólový náskok a celý zápas sme vyhrali v pomere 9:5.

Vo svojom druhom sobotňajšom zápase sme nastúpili proti nedávnemu víťazovi Zimných MSR a favoritovi zápasu tímu ŠG Olympia Košice. Pred pár týždňami Piešťankám zápas proti tomuto súperovi vôbec nevyšiel, keď sme prehrali jednoznačne 15:9, no s odstupom pár týždňov mal zápas dlhodobej časti celkom iný priebeh. Úvod zápasu patril hráčkam Olympie, keď hneď išli do vedenia 1:0, no v ďalšom priebehu zápasu dominovali hráčky Piešťan, keď postupne viedli 3:1, 4:2, Košičanky ešte vyrovnali na 4:4, no od stavu 5:4 už vedenie zo svojich rúk nepustili.

Zaskočené favorizované Košičanky sa snažili svojou tvrdou hrou strhnúť vedenie na svoju stranu, no Piešťanky z dobre organizovanej obrany vyrážali do rýchlych protiútokov, ktorej výsledkom bolo priebežné až 4 gólové vedenie.

V posledných dvoch minútach zápasu Košičanky priebeh zápasu ešte dvoma rýchlymi gólmi mierne zdramatizovali, ale Piešťanky si už víťazstvo ustrážili a v zápase bohatom na góly vyhrali nad favorizovanými hráčkami Olympie 12:10.

Vo svojom poslednom zápase v nedeľu ráno nastúpili Piešťanky proti dievčatám z klubu PVK Vrútky. V tomto zápase piešťanské pólistky potvrdili úlohu mierneho favorita, keď v zápase zvíťazili dvojgólovým rozdielom 9:7.

Úvod zápasu vyšiel Piešťankám podľa očakávania, keď sme išli do rýchleho vedenia 2:0, no Vrútočanky sa do konca prvej štvrtiny dokázali tiež presadiť a vyrovnali na priebežných 2:2. Od tohto stavu boli Piešťanky stále vo vedení, keď v priebehu poslednej štvrtiny viedli už 8:4, no ani za tohto stavu sa hráčky Vrútok ešte nevzdali a znížili na priebežných 8:7 a zápas poriadne zdramatizovali. Za tohto stavu ostávali do konca zápasu ešte skoro dve minúty, keď až 9 gól z presilovej hry rozhodol o 3 víťazstve hráčok z kúpeľného mesta. Za tohto stavu si už hráčky Piešťan svoje vedenie ustrážili.

Do zápasu proti Vrútkam sme nastúpili ako mierny favorit, no zápas proti ŠG Olympia Košice stál dievčatá veľa síl a na góly sa museli narobiť podstatne viacej.

Po prvom kole sme sa usadili na priebežnej prvej priečke v tabuľke dlhodobej súťaže, 2 kolo pokračuje už v januári.