13.05.2015 # 18:18 # 18:18

Vláda z výjazdového rokovania pomoc letisku neposlala

Inzercia

Podľa neoficiálnych informácií mal kabinet Roberta Fica na svojom dnešnom rokovaní v obci Špačince rozhodnúť o dotácii vo výške 500 až 600-tisíc eur na prevádzku Letiska Piešťany.

esprit nails

Ministri však o takomto návrhu nerokovali. Vláda pomôže trnavskému regiónu čiastkou 9 mil. eur. Do Piešťan má ísť 29-tisíc eur.

Táto suma poslúži Trnavskému samosprávnemu kraju na opravu inžinierskych sietí Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej, ktorú chce župa od nasledujúceho školského roka presťahovať.

Letisko Piešťany sa v dnešnom uznesení vlády nespomína. O prísľube dotácie na jeho prevádzku hovoril v apríli Tibor Mikuš. „Letisková spoločnosť nie je v najbližšej dobe schopná zobrať akékoľvek úvery, ale máme na budúci mesiac sľúbenú finančnú pomoc od vlády,“ povedal župan na krajskom zastupiteľstve pri prerokovaní návrhu o kapitalizácii pohľadávky TTSK voči letisku.

Podobne má postupovať aj Mesto Piešťany. Začiatkom mája väčšina zastupiteľstva túto myšlienku podporila s podmienkou vypracovania ozdravného plánu tejto spoločnosti. O konkrétnom spôsobe pomoci letisku mestskí poslanci zatiaľ nerozhodli.

Text a foto: Martin Palkovič

 

  • Preco nechce zupa zebrat nove uvery? Co im niekdo zas predpisal dlhovu brzdu?
    A naco potrebuje letisko penaze? Na to, aby tam lietalo este viac lietadiel prazdnych?
    Ked letisko nie je schopne na seba zarobit, tak ho treba zakonzervovat. Dobre, ze mame letisko, tak si to letisko zapakujme, aby tam nikdo nic neukradol a hotovo a ked by bolo treba, tak ho mozme rozpakovat a bude sa lietat.

    • Slávka Benediková

      Mila pani ked o niecom nemate ani paru, radsej to ani nekomentujte.

X