Vláda z výjazdového rokovania pomoc letisku neposlala

Podľa neoficiálnych informácií mal kabinet Roberta Fica na svojom dnešnom rokovaní v obci Špačince rozhodnúť o dotácii vo výške 500 až 600-tisíc eur na prevádzku Letiska Piešťany.

esprit nails

Ministri však o takomto návrhu nerokovali. Vláda pomôže trnavskému regiónu čiastkou 9 mil. eur. Do Piešťan má ísť 29-tisíc eur.

Táto suma poslúži Trnavskému samosprávnemu kraju na opravu inžinierskych sietí Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej, ktorú chce župa od nasledujúceho školského roka presťahovať.

Letisko Piešťany sa v dnešnom uznesení vlády nespomína. O prísľube dotácie na jeho prevádzku hovoril v apríli Tibor Mikuš. „Letisková spoločnosť nie je v najbližšej dobe schopná zobrať akékoľvek úvery, ale máme na budúci mesiac sľúbenú finančnú pomoc od vlády,“ povedal župan na krajskom zastupiteľstve pri prerokovaní návrhu o kapitalizácii pohľadávky TTSK voči letisku.

Podobne má postupovať aj Mesto Piešťany. Začiatkom mája väčšina zastupiteľstva túto myšlienku podporila s podmienkou vypracovania ozdravného plánu tejto spoločnosti. O konkrétnom spôsobe pomoci letisku mestskí poslanci zatiaľ nerozhodli.

Text a foto: Martin Palkovič