Víťazstvá plavcov ŠPK Kúpele Piešťany na majstrovstvách v Čechách aj na Slovensku

Počas víkendu 13. a 14. 6. sa plávali Majstrovstvá Českej republiky v diaľkovom plávaní na 5 a 10 km, ktoré boli i nominačnými pretekmi pre Majstrovstvá Európy juniorov. Na päť kilometrovej trati až v polmetrových vlnách sa Lenka Pauliková umiestnila na štvrtom mieste a ako prvá Slovenka so zaplávaným časom 1:05,52 si vybojovala nomináciu na MEJ.

Od piatku 12.6. až do nedele sa v Štúrove konali Majstrovstvá Slovenska starších žiakov, kde sa kvalifikovala deväťčlenná skupina plavcov. Najúspešnejší bol Matúš Jáník so ziskom dvoch zlatých medailí v disciplínach 200 a 400 m polohový pretek a šesťkrát sa umiestnil na treťom mieste v disciplínach 100 m, 400 m, 1500 m voľný spôsob, 100 m, 200 m prsia a 200 m motýlik.
Saskia Papšová získala tretie miesto v disciplíne 400 m polohový pretek.

Na Majstrovstvách Slovenska najmladších žiakov deväť a desaťročných 6.-7. 6. ktoré sa konali v Spišskej Novej Vsi naši najmenší získali desať medailových umiestnení. Najúspešnejšou pretekárkou bola Olívia Šprláková-Zmorová, ktorá získala štyri druhé miesta v disciplínach 50 m, 100 m, 200 m znak a 200 m polohový pretek. V znakových disciplínach jej pekne sekundovala Buková Rebeka, ktorá získala tri tretie miesta v znakových disciplínach na 50, 100 a 200 metrovej trati.

Oliver Švec sa umiestnil na druhom mieste v disciplíne 400 m voľný spôsob.
Štafeta 4 x 50 m polohový pretek v zložení Buková ,Švecová, Luciaková Šprláková-Zmorová získala prvé miesto.
Štafeta 4 x 50 m voľný spôsob v zložení Švecová, Buková, Držíková a Šprláková-Zmorová získala druhé miesto.

Strieborná štafeta: Šprláková-Zmorová, Švecova Buková a Držíková

Strieborná štafeta: Šprláková-Zmorová, Švecova Buková a Držíková

Saskia Papšová

Saskia Papšová

Lenka Pauliková (v pravo) diaľkové plavanie

Lenka Pauliková (v pravo) diaľkové plavanie

Text a foto: Darina Moravcová