11.02.2015 # 22:12 # 22:12

Vila Löger do obchodnej súťaže nejde

Inzercia

Budova bývalého internátu na lukratívnom mieste má šancu na verejnoprospešné využitie. Pomôcť jej majú eurofondy. Trnavský samosprávny kraj ju zatiaľ predávať nebude.

Povedal to jeho predseda Tibor Mikuš pod dnešnom zastupiteľstve pre Piešťany TV. O zaradení do verejnej obchodnej súťaže mali krajskí poslanci rozhodovať na svojom marcovom zasadnutí. Župan však takýto návrh podľa vlastných slov nepredloží.

„V januári ma navštívil pán primátor Tamajka a ja som mu prisľúbil, že pokiaľ mi pošle list, že chce aby sme počkali do termínu, keď nám na verejnoprospešné využitie vili Loger dajú príležitosť európske fondy, určite nepôjde táto vila do predaja,“ uviedol Tibor Mikuš pre TV Piešťany. Takýto list podľa vlastných slov dostal, záväzok preto splní.

Pripomenul však, že podľa jeho názoru je verejná obchodná súťaž najčistejším prostriedkom ako zistiť reálnu cenu tohto objektu. Vila totiž vyžaduje investíciu. „V každom prípade, bez ohľadu na to ako skončí verejná obchodná súťaž, keďže by nám európske fondy mohli dať príležitosť na verejno-prospešné využitie, tak určite nebude návrh na odpredaj tohto objektu vo verejnej obchodnej súťaži,“ dodal Tibor Mikuš.

O jej budúcnosti preto zrejme rozhodnú možnosti výziev na predloženie žiadostí o dotácie. Ak sa nájde vhodná výzva, kraj v s spolupráci s mestom o eurofondy požiada.

Vila Löger slúžila ako internát a jedáleň pre žiakov Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej. Od októbra je však prázdna. V decembri krajské zastupiteľstvo rozhodlo o tom, že sa pokúsi objekt predať. Všetci poslanci z Piešťan vtedy v diskusii k tomuto návrhu presadzovali, aby župa vilu Löger na predaj neponúkala.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

X