Vianočné trhy zverejnili program: Na Silvestra zahrá Slniečko

Tretí vianočný týždeň otvoria už zajtra na piešťanských Vianočných trhoch Zlý Vojto a kamaráti. O deň neskôr, vo štvrtok 10. decembra o 17.00 h začínajú detské predstavenie v podaní C&M Language, ZŠ F. E. Scherera a ZŠ Brazová. Piatok bude patriť štýlu country v podaní skupín OuKeY a Váh River Band.

Námestie slobody bude vďaka organizátorom Vianočných trhov určite plné aj v sobotu 12. decembra. O 20.30 h totiž začína koncert obľúbenej kapely Gladiátor, ktorej bude predskakovať Robo Patejdl Band.

Na Vianočné trhy sa však oplatí zájsť aj cez deň. Okrem tradičných sviatočných dobrôt tam návštevníci cez víkendy nájdu aj remeslené výrobky a pochutiny, ktoré predávajú samotní výrobcovia v rámci obľúbeného Piešťanského rýnku.

Inak to nebude ani počas tretej adventnej nedele. Kultúrny program odštartuje predstavením Divadla Exallievov Don Bosca, nasledovať bude folklórna hudba Rakovičnka, Chrámový zbor Bojná, folklórny súbor Žito a ľudová hudba Máj. Najvyšší predstavitelia mesta zapália tretiu adventnú sviečku a chýbať nebude ani primátorský čaj.


Kompletný program Vianočných trhov nájdete na tejto adrese


Uprostred štvrtého adventného týždňa sa o zábavu opäť postarajú Zlý Vojto a kamaráti a štvrtok 17. decembra bude opäť patriť deťom a predstaveniam, ktoré si vo svojich školách nacvičili.

V piatok 18. decembra zahrajú Terne Band a Gypsy Čáve, o deň neskôr The Rockefellas, Fuera Fondo a Kabát revival. Nedeľa sa bude ako vždy niesť v atmosfére folklóru a regionálnych tradícií. Primátor rozsvieti poslednú sviečku na adventnom venci a bude ponúkať čaj.

Štvrtou adventnou nedeľou však Vianočné trhy nekončia. Prípravy na najkrajšie sviatky v roku síce budú vrcholiť, ale návštevníci a obyvatelia Piešťan sa môžu na dobrý punč alebo medovinu zastaviť aj v pondelok 21. decembra. Od 18.30 h ich zahreje rocková hudba v podaní Rollin Pub Band. O deň neskôr v rovnakom čase sú na programe koledy v podaní skupiny Salamander a o štefanskú zábavu sa 26. decembra postarajú Prešporskí Juncí a skupina Na Ex.

Silvestrovské oslavy spestrí Slniečko a s príchodom Nového roka zahrajú Bartošovci. V piatok 1. januára 2016 sa môžu návštevníci Vianočných trhov tešiť na Novoročný koncert v podaní Silent trio.

-inf-