Vianočné trhy štvrtou adventnou nedeľou nekončia

Obdobie príprav na najkrajšie sviatky v roku vrcholia. Návštevníci a obyvatelia Piešťan si môžu vychutnávať sviatočnú atmosféru na Námestí slobody, kde sa konajú tradičné Vianočné trhy.

Ich súčasťou bude aj počas posledného adventného víkendu Pieščanský rýnek. V rámci tejto obľúbenej akcie výrobcovia z nášho regiónu predávajú vlastné výrobky. Záujemcovia môžu vďaka tomu na poslednú chvíľu nájsť originálne výrobky a podporiť tak miestnu ekonomiku.

Vo štvrtok 17. decembra budú Vianočné trhy patriť deťom. Od 17.00 h sa postupne s kultúrnym programom predstavia C&M jazyková škola, Základná škola Holubyho a Základná škola Banka.

Piatok bude patriť cigánskym melódiám – návštevníkov zahrejú Terne Band a Gypsy Čáves.
Rocknroll inšpirovaný 50. a 60. rokmi minulého storočia v podaní kapely The Rockefellas zaznie z pódia na Námestí slobody v sobotu o 17.00 h. Nasledovať budú obľúbení Fuera Fondo a po nich Kabát revial.


Kompletný program Vianočných trhov nájdete na tejto adrese


Nedeľa sa bude niesť v atmosfére folklóru a regionálnych tradícií. Primátor rozsvieti poslednú sviečku na adventnom venci a bude ponúkať čaj. Predstaví sa Divadlo Exallievov Don Bosca, folklórny súbor Krakovanček, detská skupina Úsmev, spevácky zbor Krídla, ľudová hudba folklórneho súboru Máj.

Štvrtou adventnou nedeľou Vianočné trhy nekončia. Prípravy na najkrajšie sviatky v roku síce budú vrcholiť, ale návštevníci a obyvatelia Piešťan sa môžu na dobrý punč alebo medovinu zastaviť aj v pondelok 21. decembra. Od 18.30 h ich zahreje rocková hudba v podaní Rollin Pub Band. O deň neskôr v rovnakom čase sú na programe koledy v podaní skupiny Salamander a o štefanskú zábavu sa 26. decembra postarajú Prešporskí Juncí a skupina Na Ex.

Silvestrovské oslavy spestrí Slniečko a s príchodom Nového roka zahrajú Bartošovci. V piatok 1. januára 2016 sa môžu návštevníci Vianočných trhov tešiť na Novoročný koncert v podaní Silent trio.

Text a foto: Martin Palkovič